عصر بازارمدیران خودرو

شناسایی ۵۶ فرصت سرمایه‌گذاری در ایلام

عصر اعتبار- مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان ایلام از شناسایی ۵۶ فرصت سرمایه‌گذاری و فاینانس در این استان خبر داد.

شناسایی ۵۶ فرصت سرمایه‌گذاری در ایلام
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، «علی ساده‌میری» در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذار به مراحل مختلفی تقسیم می‌شود و نخستین مرحله معرفی ویژگی‌های پروژه و ایجاد مشوق برای سرمایه‌گذار برای جلب مشارکت وی است.

  وی افزود: امروزه کشورهای مختلف برای زمینه‌سازی حضور سرمایه‌گذاران خارجی انواع مشوق‌ها را در نظر گرفته و می‌کوشند موانع پیش رو را برداشته و قوانین را تسهیل کنند.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از این قافله عقب نمانیم و با توجه به محدودیت منابع دولتی بتوانیم پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست اجرا را به سر و سامانی برسانیم، باید قوانین زائد و غیرضرور را حذف و تلاش کنیم سرمایه‌گذار در حداقل زمان ممکن بتواند پروژه خود را اجرایی کند.

  ساده‌میری به برنامه‌های در دست اجرای حوزه اقتصادی استان در این حوزه اشاره کرد و گفت: شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تهیه اطلاعات لازم و راهنمایی و مشاوره و پیگیری برای جذب سرمایه‌گذار از اقدامات این دستگاه برای راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری بوده است.

  وی تصریح کرد: در همین راستا تاکنون 56 فرصت سرمایه‌گذاری و فاینانس در استان احصاء و شناسایی شده که 15 مورد در اولویت قرار گرفته‌اند.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام اظهار کرد: این پروژه‌ها به 2 زبان انگلیسی و فارسی معرفی و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

  ساده‌میری مهم‌ترین مزیت‌های استان را در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی هم‌چنین آب و خاک و کشاورزی دانست و اظهار امیدواری کرد در سال آینده شاهد تحقق حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان ایلام باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو