عصر بازار

پس از آمریکا چین هم مالیات‌ها را کاهش خواهد داد

عصر اعتبار- نخست وزیر چین گفت این کشور مالیات واحدهای تجاری و اشخاص را امسال به میزان ۱۲۶ میلیارد دلار کاهش خواهد داد.

پس از آمریکا چین هم مالیات‌ها را کاهش خواهد داد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، لی که چیانگ،  نخست وزیر چین در زمان گزارش دهی در خصوص اقدامات دولت در اولین جلسه از سیزدهمین کنگره سالانه ملی خلق چین گفت اولویت این کشور بر کاهش نرخ مالیات بخش تولید، حمل و نقل و بالا بردن سقف درآمد فروش سالانه مالیات دهندگان کوچکتر خواهد بود.

  به گفته آقای لی، مالیات بر درآمد شرکت های بیشتری که درآمد پایین دارند نصف خواهد شد و سقف خرید قابل کسر از مالیات  وسایل و تجهیزات به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. همچنین دولت در نظر دارد سیاست یکپارچگی معافیت های مالیاتی درآمدهای خارجی شرکت های چینی را به اجرا گذارد. شرکت های حمل و نقل بیشتری از توافق مالیات ترجیحی برای استفاده از امکانات ذخیره سازی داخلی بهره خواهند برد.

  سال گذشته حدود 918.6 میلیارد یوان از طریق سیاست اصلاحی در جریان جایگزینی مالیات با مالیات بر ارزش افزوده صرفه جویی شد. در موثرترین اصلاحات مالیاتی دو دهه اخیر چین، مالیات بر ارزش افزوده جایگزین مالیات شرکت ها خواهد شد که به مدت 60 سال اعمال شده است. این روش، روشی ساده برای اجتناب از اخذ مالیات تکراری خواهد بود. این طرح به طور آزمایشی از سال 2012 در شانگهای و سپس از می 2016 در سراسر چین اجرایی شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو