عصر بازارمدیران خودرو

بازدید رایگان نوروزی "جامعه بزرگ آینده" از نمایشگاه لوور در ایران

عصر اعتبار- نمایشگاه موزه لوور در تهران از ۱۴ تا ۱۸ اسفند با حمایت بانک آینده در تهران برگزار می‌شود.

بازدید رایگان نوروزی "جامعه بزرگ آینده" از نمایشگاه لوور در ایران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری ایران اکونومیست، جبرییل نوکنده در نشست خبری برگزاری نمایشگاه موزه لوور فرانسه در تاریخ 14 تا 18 اسفند ماه در تهران با حمایت بانک آینده گفت: برای اولین بار این فرصت فراهم شد که بتوانیم شاهکارهایی از تمدن اروپا، آسیا و آفریقا را در تهران به نمایش بگذاریم.

  وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های موزه ملی ایران معرفی فرهنگ ایران کهن به سایر کشورهاست، گفت: از سال 2001 تاکنون در بیش از 30 نمایشگاه در سراسر دنیا برای معرفی فرهنگ ایران شرکت و از سال 94 سه نمایشگاه خارجی در موزه ملی ایران برگزار کردیم که نمایشگاه لوور چهارمین مورد است.

  نوکنده ادامه داد: در این نمایشگاه 56 اثر از روم باستان، یونان، بین النهرین و اروپا و همچنین دو اثر از ایران در قالب تبر مفرغی از چغازنبیل و یک بیرق نیز از منطقه لرستان به نمایش در خواهد آمد.

  در ادامه این مراسم مارتینز رییس کل موزه لوور فرانسه نیز در اظهاراتی بیان داشت: تمدن و تاریخ گذشته ایران تاثیر بزرگی بر تمدن فعلی اروپا داشته است.

  وی افزود: دو دپارتمان در لوور برای آثار ایرانی ایجاد شده و این نمایشگاه نتیجه توافق سفر سال 2016 رییس جمهور ایران به پاریس در راستای گسترش مناسبات فرهنگی است.

  همچنین آیت حسینی مدیر بازطراحی نظام های بازارافزایی بانک آینده به عنوان حامی مالی این نمایشگاه به برنامه‌های این بانک در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی و حرکت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: بانک آینده به عنوان یک بانک جوان در راستای فعالیت‌های فرهنگی ایران در عرصه بین المللی به دنبال ایفای مسئولیت های اجتماعی خود است.

  وی افزود: همچنین در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی 11 مدرسه با عنوان امید آینده تاسیس شده و 1.87 میلیون بسته نیز بین دانش‌آموزان توزیع شد.

  نماینده بانک آینده به تلاش این بانک در حمایت از رویدادهای توسعه فرهنگی اشاره کرد و گفت: این بانک برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و خلق آینده بهتر حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو