عصر بازار

جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

سازوکار دریافت تسهیلات از بانک‌های توسعه‌ای اصلاح شد

عصر اعتبار- نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان بندی از لایحه بودجه را اصلاح کردند که براساس آن سا زوکار دریافت تسهیلات از بانک‌های توسعه‌ای اصلاح شد.

سازوکار دریافت تسهیلات از بانک‌های توسعه‌ای اصلاح شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) و جهت تامین نظر شورای نگهبان بند ج تبصره 3 را اصلاح کردند. براساس اصلاحیه صورت گرفته به منظور تسریع در جذب تسهیلات تصویب شده از بانکهای توسعه‌ای از جمله بانک توسعه اسلامی، بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های آسیایی و بانک توسعه و تجارت اکو، دستگاه های استفاده کننده از تسهیلات مذکور مجازند جهت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور در چارچوب سقف اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای طرح‌هایی با پسوند وامی مندرج در پیوست شماره یک این قانون نسبت به هزینه‌کرد آن در چارچوب موافقتنامه متبادله با سازمان مذکور اقدام نمایند.

  همچنین نمایندگان بخشهایی از تبصره یک را اصلاح عبارتی کردند که از جمله آن حذف عبارت فرآورده های نفتی در واریز سهم صندوق توسعه ملی به میزان 32 درصد از منابع حاصل از صادرات نفت است. این عبارت چون در هدفمندی یارانه‌ها آمده است از این بخش از بودجه حذف شد.

  همچنین  نمایندگان بند ج تبصره 1 را اینگونه اصلاح کردند که دولت با رعایت بند ب ماده 17 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور می تواند از محل 50 درصد مانده منابع حساب ذخیره ارزی به استثنای 50 درصد سهم صندوق توسعه ملی برای تامین مابه‌التفاوت حاصل شده اقدام کند در صورتی که منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 97 کمتر از یک میلیون و 10 هزار و 116 میلیارد و 403 میلیون ریال باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو