عصر بازار

رئیس مرکز آمار اعلام کرد:

نرخ بیکاری کاهش یافت

عصر اعتبار- رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به کاهش ۳ دهم درصدی نرخ بیکاری در ۹ ماهه ابتدای امسال گفت: در حال حاضر جمعیت بیکاران کشور ۳ میلیون و ۲۲۶ هزار نفر می‌باشد.

نرخ بیکاری کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم،  امیدعلی پارسا در نشست کالبدشکافی آمارهای اشتغال و بیکاری که صبح امروز در مرکز آمار ایران برگزار شد، با اشاره به آمارهای 9 ماهه اشتغال سالجاری گفت: نرخ بیکاری در متوسط 9 ماهه امسال در مقایسه با نه ماهه متوسط سال گذشته منفی 3 دهم درصد و نرخ بیکاری جوانان 1.3 درصد کاهش پیدا کرده است. همچنین نرخ مشارکت با رشد یک درصدی همراه بوده است.

  وی افزود: حدود 836 هزار نفر در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته نسبت به امسال به جمعیت فعال کشور اضافه شده که 819 نفر آنها شاغل شده است.

  به گفته پارسا در حال حاضر مجموعه بیکاران مطلق کشور 3 میلیون 226 هزار نفر می‌باشد.

  وی با بیان اینکه از سالهای 75 تا 95 رشد شاغلین کشور 2.5 درصد و در سال 95، 2.8 دهم درصد بوده است گفت: در 9 ماهه امسال در مقایسه با نه ماهه سال قبل جمعیت شاغل کشور 3.6 درصد افزایش پیدا کرده در حالی که نیاز سالیانه کشور برای پوشش بیکاری 4 درصد می‌باشد.

  وی تاکید کرد: از شش ماهه دوم امسال تحلیل‌های مبتنی بر آمارهای اشتغال در دستور کار قرار گرفته تا از تفسیرهای غلط در حوزه اشتغال جلوگیری شود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو