عصر بازار

بازتاب گشایش مرکز ملی تجاری ایران در شانگهای چین

عصر اعتبار- گشایش مرکز ملی تجاری و فرهنگی ایران در شهر شانگهای بزرگترین مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور چین، در پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی زبان چین بازتاب داشت.

بازتاب گشایش مرکز ملی تجاری ایران در شانگهای چین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، روزنامه چاینا دیلی نوشت راه اندازی این مرکز یکی از تازه ترین دستاوردها در روابط دو کشوری است که مناسبات آنها تاریخی طولانی و دیرینه دارد و هر دو از شرکای خوب تجاری یکدیگر هستند.

  گزارش نشریه چینی حاکی است در کنار گشایش این مرکز، همایش بزرگ سرمایه گذاری و تجارت آزاد ایران و چین هم با حضور دست اندرکاران و صاحبان مشاغل بازرگانی و روسای موسسات و سرمایه گذارانی از دو کشور برگزار شده است.
  این گزارش با انتشار تصاویر متعددی از این پاویون که به مرکز ملی ایران موسوم است آورده است مقام های ایران و چین و مسئولانی در عرصه های گردشگری، سرمایه گذاری، امور فرهنگی، اتاق بازرگانی ایران و شماری از مسئولان سفارت ایران در چین هم در مراسم گشایش مرکز و همایش مذکور شرکت داشتند.
  روزنامه چینی می نویسد دو کشور از شرکای بزرگ هم هستند و دارای روابط اقتصادی گسترده ای می باشند و ایران قصد دارد مشارکتی قوی در برنامه راه ابریشم نوین داشته باشد و با راه اندازی این مرکز، روابط دو کشور باز هم بیشتر و قوی تر خواهد شد.
  بنا به این گزارش پاویون ایران هفته گذشته در ساختمانی دو طبقه در منطقه آزاد تجاری در منطقه پودونگ شانگهای که از قطب های اقتصادی و تجاری چین به حساب می آید در مساحتی به میزان 5 هزار و 400 متر مربع افتتاح شده است.
  چاینا دیلی خاطر نشان کرده است اگر کسی می خواهد بیشتر با تاریخ، فرهنگ، سیاست، تجارت و اقتصاد ایران و بسیاری از عرصه های دیگر این کشور متمدن آشنا شود بهتر است خیلی زود سری به این مرکز بزند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو