عصر بازارمدیران خودرو

پیش بینی یک بانک کانادایی از احتمال افت قیمت جهانی طلا به ۱۳۰۰ دلار

عصر اعتبار- یک بانک کانادایی پیش بینی کرد، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا قبل از آنکه در اواخر سال ۲۰۱۸ به یک هزار و ۳۵۰ دلار افزایش یابد، به مرز یک هزار و ۳۰۰ دلار در هر اونس کاهش پیدا کند.

پیش بینی یک بانک کانادایی از احتمال افت قیمت جهانی طلا به ۱۳۰۰ دلار
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، پایگاه خبری-تحلیلی «کیتکو نیوز» کانادا که به طور تخصصی اخبار بازار فلزات قیمتی را تهیه و منتشر می کند، اعلام کرد، بانک سرمایه گذاری «تی. دی. سکیوریتیز» این کشور با بیان این پیش بینی، تاکید کرده است: هر چه به روز 21 مارس (اول فروردین) یا روز نشست کمیته فدرال بازار باز آمریکا نزدیک می شویم احتمال افت قیمت طلا به یک هزار و 300 دلار در هر اونس بیشتر می شود.

  «بارت ملک» رئیس استراتژی کالای بانک سرمایه گذاری یاد شده گفت: طلا اکنون حول و حوش یک هزار و 320 دلار در هر اونس با بازده 10 ساله تقریبا 2.9 درصد و در سطوح بیش از 90 شاخص دلار معامله می شود.
  ملک افزود: همه توجه بازار این هفته بر بانک مرکزی آمریکا و افزایش نرخ بهره توسط آن متمرکز است.
  این تحلیلگر ادامه داد: با توجه به پیش بینی خوش بینانه «جرومی پاول» رئیس بانک مرکزی آمریکا در مورد اقتصاد و افزایش گمانه زنی ها در مورد چهار بار افزایش نرخ بهره در سال 2018 جای تعجب نخواهد بود که شاهد افت قیمت طلا به مرز پایین کانال یک هزار و 300 باشیم.
  با این حال وی پیش بینی کرد که این افت قیمت، کوتاه مدت است زیرا سخنرانی محافظه کارانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در بلندمدت به نفع افزایش قیمت طلا است.
  رئیس استراتژی کالای بانک تی. دی. سکیوریتیز تصریح کرد: به نظر می رسد ترامپ خواهان استثنا قایئل شدن در مورد افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم است و سخنرانی های محافظه کارانه وی در ارتباط با اروپا نشان می دهد، اروپا از این تعرفه ها معاف می شود.
  به گفته ملک، نرخ تورم کمتر از انتظار آمریکا نیز ممکن است به نفع افزایش قیمت طلا کار کند.
  این تحلیلگر بازار طلا گفت: گردانندگان صندوق های سرمایه گذاری مشترک نیز مایل به افزایش دارایی طلای خود نبوده اند و با توجه به حرکت آهسته بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ های بهره، به احتمال زیاد قیمت طلا دوباره در اواخر امسال به سطوح بیش از یک هزار و 350 دلار در هر اونس باز می گردد.
  قیمت تحویل فوری یا آنی طلا در پایان معاملات دیروز (دوشنبه) بازار لندن به یک هزار و 319 دلار و 15 سنت کاهش یافت.
  قیمت آتی طلا نیز دیروز در پایان معاملات بازار کامکس آمریکا با اندکی افزایش به یک هزار و 325 دلار و 60 سنت در هر اونس رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو