عصر بازار

صف صرافی‌ها جمع شد؛

نرخ دلار صرافی‌ها و دلالان یکسان شد!

عصر اعتبار- در بازار امروز، در ادامه روند دو روز گذشته، فروش دلار و یورو با محدودیت زیادی مواجه است و بیشتر صرافی‌ها همچنان کاغذ "خرید و فروش دلار و یورو نداریم " را پشت تابلوها چسبانده‌اند و با توجه به یکسان شدن نرخ فروش دلار توسط دلالان و صرافی‌هایی که فروش دارند، صف خرید جمع شده است.

نرخ دلار صرافی‌ها و دلالان یکسان شد!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، البته تفاوت امروز با  دو روز گذشته این است که یکی - دو صرافی دلار و یورو را با ارائه مدارک مسافری می فروختند، در حالیکه دیروز هیچ کدام از صرافی‌ها چنین اقدامی نمی‌کردند.

  البته گفتنی است که سقف فروش دلار و یورو در این یکی - دو صرافی‌ نیز پایین است و بیش از 1000 دلار و 1000 یورو نمی‌فروشند. نکته قابل توجه در بازار امروز و تفاوت آن با روزهای قبل این است که صفی مقابل صرافی‌ها وجود نداشت و تنها یک صف در خیابان فردوسی دیده می‌شود که آن هم برای خرید ارزهای دیگر بود.

  برخی متقاضیانی که اطراف صرافی‌ها هستند گلایه‌های تندی دارند از اینکه "صرافی‌ها دلار و یورو نمی فروشند". این افراد اغلب مسافر هستند و برای تهیه ارز مورد نیازشان به بازار آمده‌اند اما امکان تهیه آن برایشان مقدور نیست.

  موضوع مهم دیگر در بازار امروز این است که نرخ دلار و یورو روی تابلوهای صرافی‌ها به نرخ دستفروشان و دلالان نزدیک شده است. این اتفاق در حالی افتاده که از اوایل اسفند ماه دلار و یورو در بازار با نرخ بانکی و آزاد فروخته می‌شدکه حدود 300 تومان اختلاف قیمت داشتند. اما در حال حاضر این فاصله قیمتی حذف شده است.

  از سوی دیگر صرافی‌ها برگه‌ای پشت تابلو اعلان قیمت‌هایشان گذاشته‌اند که در آن نوشته است "منات آذربایجان، درام ارمنستان، ‌روبل روسیه، ‌لیر ترکیه و لاری گرجستان موجود است". یعنی مسافران این کشورها می‌توانند ارز آن‌ها را برخلاف دلار و یورو به راحتی از صرافی‌ها تهیه کنند.

  بر اساس آنچه تا ساعت 14 روی تابلو اعلان قیمت‌ صرافی‌ها درج شده است دلار 4790 تومان خریده و 4804 تومان فروخته می شود. همچنین یورو 5855 تومان خریداری و 5870 تومان به فروش می‌رسد.

  سکه تمام نیز یک میلیون و 580 هزار تومان خریداری و یک میلیون و 605 هزار تومان فروخته می‌شود. نیم سکه 755 هزار تومان خریده و 780 هزار تومان به فروش می‌رسد. ربع سکه هم 470 هزار تومان خریده و 492 هزار تومان فروخته می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار