عصر بازارمدیران خودرو

اسکناس نو در بازار چند؟

عصر اعتبار- امروز آخرین فرصت برای دریافت اسکناس نو از بانک‌هاست. با این حال اگر متقاضیان از بانک‌ها جا بمانند باز هم می‌توانند در بازار آزاد هر تعداد اسکناس نو که می‌خواهند تهیه کنند، هر چند که باید اختلاف قیمت و سود آن را به اسکناس فروش‌ها بپردازند.

اسکناس نو در بازار چند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، از 21 تا 26 اسفندماه زمانی بود که بانک مرکزی آن را برای توزیع اسکناس نو در شعب منتخب 10 بانک اعلام کرد. از این‌رو بانک‌های ملی، ملت، صادرات، اقتصاد نوین، سپه، گردشگری، پست بانک، سینا، رفاه کارگران و پارسیان مسئولیت توزیع اسکناس نو را بر عهده گرفتند. متقاضیان می‌توانند تا پایان وقت اداری امروز(شنبه) با مراجعه به شعب منتخب بانک‌ها در سراسر کشور نسبت به دریافت اسکناس نو اقدام کنند. هر نفر در هر بانک می‌تواند از هر نوع اسکناس 1000، 2000  و 5000 تومانی یک دسته 100 برگی دریافت کند.

  اما در حالی بانک‌ها در یکی دو مناسبت در سال اسکناس نو توزیع می‌کنند که در سوی دیگر همیشه در بازار آزاد و البته در محوطه میدان و خیابان فردوسی اسکناس‌فروش‌ها حاضر هستند و چمدان‌های آنها برای فروش اسکناس نو در انواع مختلف باز است. امروز گذری بر میدان فردوسی و گفت‌وگو با اسکناس‌فروش‌ها از این حکایت دارد که در چند روز اخیر که توزیع اسکناس نو انجام شده تا حدی از سودی که بابت فروش دسته‌های 100 برگی دریافت می‌کردند کم شده است، ولی با این حال می‌گویند این توزیع که تمام شود شرایط به حالت عادی بر خواهد گشت.

  اسکناس فروشان می‌گویند در این روزها برخی مردم با دریافت اسکناس نو آن را به بازار آورده و می‌فروشند که در کنار سودی که آنها از این فروش می‌برند عرضه در بازار بیشتر شده و همین موجب شکسته شدن قیمت‌ها شده است.

  در حال حاضر قیمت اسکناس 1000 تومانی که در بانک‌ها هم توزیع می‌شود برای نو سبزرنگ آن که در حدود دو سال گذشته به بازار آمده، هر دسته حدود 120 تومان و برای 1000 تومانی آبی‌رنگ که قدیمی‌تر است هر دسته 140 تومان قیمت‌گذاری می‌شود. اسکناس‌های آبی رنگ به دلیل کاهش چاپ و گردش در بازار از قیمت بالاتری برخوردار هستند، بنابراین برای هر دسته 1000 تومانی بین 20 تا 40 هزار تومان سود نصیب اسکناس فروشان می‌شود.

  در مورد اسکناس 2000 تومانی نیز قیمت حدود 220 هزار تومان است که اختلاف بین 20 هزار تومانی دارد و همچنین برای دسته 5000 تومانی حدود 530 هزار تومان نرخ‌گذاری می‌شود. درباره قیمت سایر اسکناس‌ها در بازار آزاد اسکناس 10 هزار تومانی حدود یک میلیون و 40 هزار تومان، 200 تومانی 220 هزار تومان، اسکناس 10 تومانی 50 هزار تومان و اسکناس 20 تومانی بین 50 تا 70 هزار تومان فروش می‌رود.

  توزیع اسکناس نو امروز همزمان با 26 اسفندماه به پایان می‌رسد و تاکنون اعلامی برای تمدید زمان آن از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو