عصر بازار

«خداحافظ بانک‌ها؟» به چاپ رسید

عصر اعتبار- «خداحافظ بانک‌ها؟: چگونه بانکداری خرد در حال جایگزینی، کم‌رنگ شدن و حذف توسط استارت‌آپ‌های فناوری است و آن‌ها برای نجات چه کاری می‌توانند انجام دهند» منتشر شد.

«خداحافظ بانک‌ها؟» به چاپ رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این کتاب نوشته جیمز هیکاک با ترجمه  رضا قربانی و مینا والی در 172 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 23 هزار تومان منتشر شده است.

  «خداحافظ بانک‌ها؟» با این بخش‌ها همراه است: «تجزیه بانک‌ها: استارت‌آپ‌ها و جزء مورد هدف‌شان در مدل بانک‌داری»، «جایگزینی، کم‌رنگ کردن، حذف واسطه: یک سناریوی سه‌مرحله‌ای‌ که در حال اجراست»، «مردم، فرهنگ و فناوری؛ چالش‌هایی که صنعت‌ بانکداری با آن روبه‌رو است»، «معرفی یک بتابانک: چگونه متصدیان می‌توانند پاسخ دهند».

  همچنین در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: این روزها تکنولوژی، بخش‌هایی مانند خرده‌فروشی، رسانه‌ها و حمل و نقل را متحول کرده است؛ در حال حاضر برخی در زمینه مدل‌های کسب‌ و کار بانکداری خرد نیز در جستجوی این دگردیسی هستند. در کتاب «خداحافظ بانک‌ها؟» جمیز هیکاک و شین ریچموند به توضیح نقش استارت‌آپ‌ها در این تحول پرداخته‌اند  و این‌که آن‌ها کدام یک از بخش‌های بانکداری را به تسخیر خود درمی‌آورند. این کتاب نشان می‌دهد که این تهاجم شیرین چگونه راه خودش را پیدا می‌کند و بسیاری از بخش‌های قدیمی با بازیگران جدید جایگزین و به مرور کم‌رنگ و حذف می‌شوند. این یافته‌ها در تحقیقات گسترده و گفت‌وگو با مدیران ارشد بانک‌های بزرگ به دست آمده است.  هیکاک و ریچموند با این پیشنهاد که بانک‌های سنتی نیاز به بازتولید خودشان دارند پیشنهاد راه‌اندازی بتابانک را داده‌اند: یک سازمان چابک، مستقل و مناسب برای آینده که در این کتاب در یک مدل ده‌وجهی شرح داده شده است. این کتاب کوتاه یک متن تأثیرگذار، مهم و تجزیه و تحلیلی به موقع درباره نیروهایی است که آینده سرویس‌های مالی را شکل می‌دهند. پیام آن به رهبران و مدیران، نمی‌تواند ساده‌تر از این باشد: خودتان را تطبیق دهید یا برای انقراض آماده باشید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو