عصر بازار

قطر بانک ملی ابوظبی را متهم به دستکاری ریال کرد

عصر اعتبار- بانک مرکزی قطر در نامه ای به وزارت خزانه داری آمریکا خواستار شروع تحقیقاتی در مورد بانک ملی ابوظبی مبنی بر دستکاری ریال و بازارهای اوراق بهادار این کشور کرد.

قطر بانک ملی ابوظبی را متهم به دستکاری ریال کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بانک مرکزی قطر از رگولاتورهای آمریکایی در خواست کرد که تحقیقاتی را در مورد بزرگ ترین بانک فرعی آمریکا در امارات متحده عربی یعنی بانک ملی ابوظبی در راستای دستکاری پول قطر و بازار سهام این کشور شروع کند.

  بانک مرکزی قطر، بانک ملی ابوظبی را متهم به طراحی معاملات ارزی تقلبی بمنظور آسیب رساندن به اقتصاد قطر در راستای بخشی از تحریم های اقتصادی کشورهای عربی خلیج فارس علیه خود عنوان کرده است.
  در همین حال بانک مرکزی قطر در نامه ای به وزارت خزانه داری آمریکا خواستار تحقیق از اولین بانک آمریکایی در ابوظبی شده است. البته اکثریت سهام بانک ملی ابوظبی، دولتی است.
  همچنین در نامه ای دیگر، بانک مرکزی قطر از کمیسیون تجارت بورس کالای آینده آمریکا در خواست کرده که در مورد احتمال دستکاری پول قطر توسط بانک ملی ابوظبی تحقیقاتی را شروع کند. همچنین مقامات قطری اعلام کرده اند که ما بر این باور هستیم که بانک ملی ابوظبی در یکسری از فعالیت های غیر قانونی برای آسیب رساندن به رفاه مالی قطر شرکت کرده است که از جمله آن دستکاری ریال و بازارهای اوراق بهادر قطر است.
  بر پایه این گزارش، کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین از ماه ژوئن سال 2017 میلادی تحریم هایی را علیه قطر به دلیل مسائل سیاسی اعمال کرده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو