عصر بازار

رییس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران خبر داد:

تداوم پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی به صادرکنندگان در سال ۹۷

عصر اعتبار- مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران از تداوم پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی به صادرکنندگان کشور در سال جاری خبر داد.

تداوم پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی به صادرکنندگان در سال ۹۷
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، علی صالح آبادی در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد با اعلام این خبر افزود: صندوق توسعه ملی منابعی با نرخ سود 11 درصد در اختیار صادرکنندگان از طریق بانک های عامل قرار می دهد.

  وی اظهارداشت: سال گذشته بانک توسعه صادرات از مسیر صندوق توسعه ملی بیش از یک هزار میلیارد تومان منابع 11 درصدی جذب و به صادرکنندگان پرداخت کرد. مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به تداوم اجرای برنامه مزبور در سال جاری گفت: جدا از این در بودجه سال 97 پرداخت یارانه سود تسهیلات به صادرکنندگان پیش بینی شده است.

  وی در ادامه افزود: شرکت های صادراتی به نسبت صادرات خود در قالب بودجه تخصیصی سازمان توسعه تجارت و همینطور بر اساس ارزش افزوده کالای صادراتی می توانند تا شش درصد یارانه سود تسهیلات دریافت کنند.

  صالح آبادی اظهارداشت: بانک توسعه صادرات یک بانک دولتی است بنابراین سودآوری اولویت نخست این مجموعه نیست بلکه راهبرد اصلی حمایت از تولید ملی و توسعه صادرات است. وی گفت: تسهیلاتی که با نرخ 11 درصد به صادرکنندگان اعطا می شود با نرخ هشت و نیم درصد از سوی صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه صادرات قرار می گیرد چرا که دو و نیم درصد حق الوکاله بانک است.

  رییس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران افزود: سقف تسهیلات برای هر صادرکننده تا 40 میلیارد تومان است البته در چارچوب منابعی که به بانک اختصاص پیدا می کند. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر تحقق پذیری شعار سال اظهارداشت: کالای ایرانی برای رقابت در بازارهای جهانی باید دارای دو ویژگی اساسی یعنی کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب باشد.

  صالح آبادی یادآورشد: کالاهای فاقد کیفیت لازم و قیمت بالا قدرت رقابت در بازارهای بین المللی را به هیچ وجه نخواهند داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو