عصر بازار

یک کارشناس اقتصادی :

نوسانات قیمت دلار تا زمانی که عرضه و تقاضا به ثبات برسد ادامه خواهد داشت

عصر اعتبار- کارشناس اقتصادی با تاکید بر این مسئله که نوسانات قیمت دلار را نباید به مسائلی موقتی همچون مسافرت‌ها و موارد مشابه ارتباط داد، خاطرنشان کرد: نوسانات قیمت دلار تا زمانی که عرضه و تقاضا به ثبات برسد ادامه خواهد داشت.

نوسانات قیمت دلار تا زمانی که عرضه و تقاضا به ثبات برسد ادامه خواهد داشت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از میزان، سید مهدی صادق در خصوص روند تغییر قیمت دلار گفت: نوسانات قیمت دلار به دلیل مسائل عرضه و تقاضا صورت گرفته و با توجه به اینکه پول هم در ایران به عنوان کالا شناخته می‌شود در زمانی که عرضه و تقاضای کالا توازن خود را از دست می‌دهد منجر به شکل گیری وضعیت نابسامانی می‌شود که بازار آن کالا را به هم می‌زند.

  این کارشناس اقتصادی عنوان کرد: در سایر بازار‌ها در صورت کمبود محصول مورد نظر از طریق واردات تعادل مورد نظر تامین می‌شود، اما در زمینه دلار امکان واردات آن وجود ندارد و حجم آن تنها به میزان تولید داخلی و توانمندی کشور در رابطه با صادرات تعیین می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه در این شرایط شاهد شکل گیری هیجان کاذب در بازار هستیم، عنوان کرد: ایجاد هیجان کاذب باعث شکل گیری معاملات کاذب و سوداگری به دنبال دارد که این مسئله بر نوسان بازار ارز دامن می‌زند.

  کارشناس اقتصادی با تاکید بر این مسئله که نوسانات قیمت دلار را نباید به مسائلی موقتی همچون مسافرت‌ها و موارد مشابه ارتباط داد، خاطرنشان کرد: نوسانات قیمت دلار تا زمانی که عرضه و تقاضا به ثبات برسد ادامه خواهد داشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو