عصر بازارمدیران خودرو

بانک توسعه چین برای فقرزدایی ۴۰۰ میلیارد یوآن وام می‌دهد

عصر اعتبار- بانک توسعه چین برای تامین منابع مالی در پروژه های کاهش فقر در این کشور، ۴۰۰ میلیارد یوآن در سال جاری میلادی وام می دهد.

بانک توسعه چین برای فقرزدایی ۴۰۰ میلیارد یوآن وام می‌دهد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بانک توسعه چین قصد دارد که در سال جاری میلادی 400 میلیارد یوآن معادل 63.77 میلیارد دلار در جهت حمایت از پروژه های کاهش فقر وام دهد.

  در همین حال این بانک چینی در پروژه های مختلفی از قبیل ساخت زیرساخت ها، اسکان دوباره ساکنین بی بضاعت، توسعه صنایع محلی، بهداشت و درمان و آموزش در مناطق فقر زده تامین مالی خواهد کرد.

  پکن، فقر را به عنوان یکی از سه عرصه بحرانی در کنار پیشگیری از ریسک و آلودگی قرار داده است. چین در سال جاری میلادی قرار است که تعداد افراد فقیر را در مناطق روستایی تا بیش از 10 میلیون نفر کاهش دهد که از این تعداد 2.8 میلیون نفر از مناطق غیر قابل سکونت به مناطق قابل سکونت اسکان خواهند یافت. دولت چین قصد دارد تا سال 2020 میلادی فقر را در این کشور ریشه کن کند.

  بر پایه این گزارش، بیش از 68.5 میلیون نفر از افراد ساکن در مناطق روستایی از سال 2012 میلادی تا 2017 میلادی فقر زدایی شده اند و نرخ فقر چین از 10.2 درصد به 3.1 درصد در طول این سال ها کاهش پیدا کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی