عصر بازار

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا

عصر اعتبار- در پی تصمیم دولت چین برای مقابله به مثل علیه آمریکا و اعمال تعرفه گمرکی برای واردات ۱۲۸ قلم کالای آمریکایی ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافت و شاخص بورس‌های آسیایی نیز افت کردند.

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، پس از آنکه دولت آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم تعرفه 25 و 10 درصدی اعمال کرد دولت چین نیز پس از چند روز اعلام کرد قصد دارد با اتخاذ سیاست مقابله به مثل برای واردات 128 قلم کالا از آمریکا تعرفه گمرکی 15 تا 25 درصدی اعمال کند.

  در پی این تصمیم ارزش دلار در معاملات امروز بازار جهانی ارز در برابر ین ژاپن کاهش یافت و بازارهای بورس چین، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی نیز افت شاخص را تجربه کردند.

  شاخص شانگهای کامپوزیت 1.1 درصد کاهش یافت و به 3129.5 واحد رسید. شاخص نیکی225 ژاپن نیز با 0.9 درصد کاهش به 21 هزار و 199.98 واحد رسید. شاخص هانگ سنگ هنک‌کنگ نیز به 29 هزار 828.46 واحد رسید.

  سرمایه‌گذاران نگران هستند که تصمیم چین برای مقابله به مثل با آمریکا به تشدید اتخاذ تصمیم‌های مشابه بین دو طرف منجر شده و به تجارت جهانی ضربه بزند. اگرچه اعمال تعرفه توسط آمریکا و چین حجم کمی از مبادلات دو جانبه بین دو کشور را شامل می‌شود اما می‌تواند زمینه اوج گرفتن چنین سیاست‌هایی بین دو کشور باشد.

  ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز به 105.87 ین رسید، چرا که سرمایه گذاران به ین به عنوان یک ارز مطمئن در زمان بحران های اقتصادی نگاه می کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو