عصر بازارمدیران خودرو

از یورو و پوند چه خبر؟

عصر اعتبار- در حالی که عمده توجه‌ها در دو هفته گذشته به سمت بازار دلار و سکه بوده است که با افزایش قیمت محسوسی روبرو شده‌اند، در همین بازه زمانی یورو و پوند انگلستان نیز با افزایش قیمت همراه شده‌اند.

از یورو و پوند چه خبر؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، یورو در کنار دلار در هفته‌های پایانی سال قبل وضعیت پر تب و تابی را سپری کرد و عملا با دو نرخ بانکی و آزاد در بازار مشاهده می‌شد. پیش از تعطیلات یورو بانکی حدود 5400 و یورو آزاد 5900 تومان قیمت داشت که یورو بانکی با سختی بسیار در دسترس بود و در روزهایی امکان خرید آن وجود نداشت.

  این فاصله حدود 500 تومانی یورو آزاد و بانکی باعث دلال بازی و سودجویی برخی شد، کسانی که یورو بانکی می‌خریدند و به قیمت آزاد می فروختند.

  اما این‌ها پایان داستان یورو نبود. در شرایطی که دلار در اولین روز رسمی کاری در سال جدید رکورد شکنی کرد و از 5000 تومان عبور کرد در همین زمان یورو هم به بیش از 6000 تومان رسید و با قیمت 6133 تومان به فروش رسید، یعنی 300 تومان بالاتر از قیمت پیش از عید.

  روند افزایشی قیمت یورو ادامه دار بود، در میانه‌های تعطیلات یورو آزاد به 6200 تومان رسید و در آخر هفته گذشته به 6225 تومان رسید.

  از سوی دیگر یورو بانکی از قمیت 5822 تومان در اواخر سال قبل به 5998 تومان در انتهای هفته گذشته رسید.

  پوند هم که تنها  یک نرخ در بازار دارد از دلار و یورو عقب نماند. پوند در آخرین روزهای سال گذشته حدود 6800 تومان قیمت داشت و در میانه های نوروز افزایش قیمت پیدا کرد و در نهایت در روز پنجشنبه 16 فروردین به 7110 تومان رسید. یعنی بالاترین نرخ برای پوند تا کنون.

  در مجموع بررسی‌ها نشان می‌دهد سرعت افزایش قیمت یورو و پوند در سه هفته گذشته بیش از دلار بوده است. دلار در این بازه زمانی حدود 200 تومان افزایش قیمت پیدا کرد، ‌اما یورو 300 تومان و پوند هم حدود 300 تومان گران شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو