عصر بازار

در بازار آزاد؛

دلار از ۵۴۰۰ تومان گذشت

عصر اعتبار- در بازار امروز افزایش قیمت دلار و سکه ادامه یافت؛ به طوری که نرخ دلار از مرز ۵۴۰۰ تومان عبور کرد و سکه به یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان رسید. نکته دیگر اینکه نرخ فروش دلار و یورو با آنچه روی تابلوی صرافی‌ها ثبت شده به ترتیب ۵۷۰ و ۴۶۹ تومان فاصله دارد.

دلار از ۵۴۰۰ تومان گذشت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بازار ارز و سکه در دومین روز هفته با تحولات تازه‌ای همراه شد؛ به طوری که قیمت دلار نسبت به روز گذشته با جهش حدود 300 تومانی روبرو شد و به بیش از 5400 تومان رسید.

  البته قیمت دلار و یورو روی تابلوی اعلان قیمت‌ صرافی‌ها ارقام دیگری را نشان می‌دهد و متفاوت از قیمت واقعی است که در میان دلالان و دستفروشان به فروش می‌رسد. البته گفتنی است که برخی صرافی‌ها به صورت محدود فروش دلار و یورو دارند و دلار را با نرخ 5480 تومان و یورو را با قیمت 6500 تومان عرضه می‌کنند.

  همچنین در میان دستفروشان دلار به قیمت 5150 تا 5250 خریداری و بین 5300 تا 5450 تومان به دست متقاضیان می‌رسد.

  از سوی دیگر قیمت سکه در ادامه روند افزایشی روزهای گذشته با جهش دیگری روبرو شده و به یک میلیون و 830 هزار تومان رسیده است. نیم سکه نیز 880 هزار تومان و ربع سکه 580 هزار تومان به فروش می‌رسد.

  نکته قابل توجه دیگر در بازار، نگرانی دستفروشان و دلالان از حضور نیروی انتظامی است و اغلب‌شان به صورت نامحسوس به خرید و فروش ارز می‌پردازند.

  گفتنی است که همچنان بخشی صرافی‌ها از فروش دلار و یورو خودداری می‌کنند اما در مورد سایر ارزها محدودیتی وجود ندارد.

  تا ساعت انتشار این گزارش، براساس آنچه روی تابلوی اعلان صرافی‌ها درج شده‌ است، دلار 4900 تومان خریداری و 4910 تومان قیمت فروش آن ثبت شده است. همچنین یورو 6020 تومان قیمت خرید دارد و 6031 تومان قیمت فروشش ثبت شده است. اما همان‌طور که اشاره شد این قیمت‌ها با نرخ‌های واقعی در بازار تفاوت معناداری دارد و قیمت‌های فروش بالاتر از این میزان است؛ به گونه‌ای که دلار 570 تومان و یورو 469 تومان بیشتر از آنچه روی تابلوی اعلانات درج شده فروخته می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو