عصر بازار

با تداوم تضعیف دلار آمریکا؛

ذخایر ارزی خارجی چین افزایش یافت

عصر اعتبار- در ماه مارچ با ادامه تضعیف دلار آمریکا و با افزایش تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، ذخایر ارزی خارجی چشم‌بادامی‌ها، اندکی افزایش یافت.

ذخایر ارزی خارجی چین افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در ماه مارچ با ادامه تضعیف دلار آمریکا و درحالی‌که با افزایش تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین ذخایر ارزی خارجی چین اندکی افزایش یافت.

  روز یکشنبه داده‌های بانک مرکزی چین نشان داد، تنها در ماه مارچ میزان این ذخایر 9 میلیارد دلار افزایش یافت و به 3.143 تریلیون دلار رسید. این درحالیست که میزان این ذخایر در ماه فوریه 27 میلیارد دلار افت کرده بود.

  اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند، پیش‌بینی کرده بودند که میزان این ذخایر تا حدود 6 میلیارد دلار در ماه مارچ افزایش یابد و به 3.14 تریلیون دلار برسد.

  در آغاز 2017 جنگ سرمایه به عنوان ریسک مهمی برای چین به حساب می‌آمد، اما ترکیبی از نظارت سفت‌وسخت‌تر بر سرمایه و افت ارزش دلار، به یوآن کمک کرد که بازگشت قدرتمندی داشته باشد و باعث ایجاد اعتماد به نفس در اقتصاد شود.

  سال گذشته ذخایر چین برای اولین بار بعد از سال 2014 افزایش یافت و جریان سرمایه میان‌مرزی چین از خروجی کامل به پایدار تبدیل شد.

  ارز چینی در ماه مارس 0.8 درصد در برابر دلار تقویت شد و در دوره ژانویه تا مارچ بیشترین سود ربع‌سالانه خود را در دهه اخیر ثبت کرد.

  در سال 2017 یوآن در برابر دلار 6.8 درصد رشد کرد و به روند نزولی خود که سه سال پیاپی ادامه داشت خاتمه داد.

  میزان ذخایر طلای چین هم از 78.064 میلیارد دلار در پایاین فوریه، به 78.419 میلیارد دلار در پایان مارچ، افزایش یافت.

  چشم‌انداز جنگ تجاری قریب‌الوقوع بین چین و آمریکا به این انتظار دامن زده است که پکن در این مرحله برای خنثی کردن تنش‌ها با واشنگتن، ممکن است از تقویت یوآن خرسند باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار