عصر بازارمدیران خودرو

فروش ارز در بازار زیاد شد

بازگشت دلار به کانال ۵۰۰۰ تومان

عصر اعتبار- با افزایش عرضه در بازار، قیمت دلار که صبح امروز تا ۶۱۰۰ تومان هم رفته بود به کانال ۵۰۰۰ تومان بازگشت.

فروش ارز در بازار زیاد شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، بعد از افزایش قیمت دلار و ثبت رکورد 6100 تومان در بازار آزاد، عرضه ی ارز به بازار افزایش یافت و همین امر موجب کاهش قیمت شد.

  از ساعتی قبل نماینده یکی از شرکت های پتروشیمی به صورت نامحدود در بازار دلار فروخت و همین امر موجب شد همزمان فشار برای فروش در بازار بالا برود.

  افزایش فروشندگان دلار موجب شد تا قیمت دلار هم اکنون به 5750 تومان برسد.

  ساعتی قبل، نوبخت سخنگوی دولت از تشکیل ستاد ویژه برای مدیریت ارز به دستور رئیس جمهور خبر داد و اعلام کرد: روند فعلی به هیچ وجه مناسب نیست حتی اگر یکی از مشاوران دولت درباره موافقت دولت با افزایش نرخ ارز صحبتی داشته کاملا نظرات شخصی بوده و وضعیت فعلی باید کنترل شود.

  وی ادامه داد:با توجه به ماموریتی که رئیس جمهور به معاون اول داده اند ستاد ویژه ای در این باره تشکیل شده هر چند رسانه ای نشده است اما مجموع جلسات به این منجر شده که باید سیاست های جدید و متفاوت و اصلاح شده ای نسبت به قبل اتخاذ و اجرایی کنیم.

  سخنگوی دولت گفت: سیاست های جدید امروز در جلسه ای با حضور رئیس جمهور جمع بندی و در چند روز آینده تشریح و اجرایی می شود.

  وی با بیان اینکه این سیاست ها وسیع تر از بانک مرکزی خواهد بود افزود: البته از بانک مرکزی هم انتظار داریم با تحرک و فعالتر بر بازار ارز مسلط شود چرا که این وضعیت به هیچ وجه مناسب نیست و ما مطمئن هستیم در شرایط جدید که سیاست های ما تغییر کرده موفق خواهیم شد.

  در ماه های قبل، نوبخت در زمان گرانی دلار اعلام کرده بود که رئیس جمهور از گرانی دلار مکدر شده و به بانک مرکزی دستور داده فوراً موضوع را رسیدگی کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی