عصر بازارمدیران خودرو

عضو کمیسیون شوراهای مجلس:

زمانی که منابع ارزی بیش از مصارف ارزی است چرا نرخ ارز بالا می‌رود؟

عصر اعتبار- عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اینکه ارز بهترین محل سرمایه‌گذاری مردم برای حفظ قدرت پول شده، از دولتمردان پرسید: زمانی که منابع ارزی بیش از مصارف ارزی است چرا نرخ ارز بالا می‌رود؟

زمانی که منابع ارزی بیش از مصارف ارزی است چرا نرخ ارز بالا می‌رود؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، محمد قسیم عثمانی در نشست علنی سه شنبه، 21 فروردین ماه مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات رئیس بانک مرکزی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص التهاب بازار ارز گفت: دولت باید مشخص کند چرا زمانی که منابع ارزی بیش از مصارف ارزی است نرخ ارز در بازار افزایش می‌یابد به خصوص با توجه به اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم این موضوع و وضعیت پیش آمده باید شفاف شود.

  نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شخص آقای سیف یا کرباسیان مقصر وضعیت پیش آمده نیستند، متأسفانه بستر سرمایه‌گذاری در کشور بسته شده و کسی که منابع مالی دارد بهترین سرمایه‌گذاری را کسب منابع ارزی می‌داند.

  وی با بیان اینکه موتور اقتصاد کشور افتاده، افزود: آسان‌ترین سرمایه‌گذاری در کشور که به تخصص، پرداخت مالیات، اخذ مجوز محیط زیست، مدیریت کارگران نیاز ندارد، سرمایه گذاری ارزی است، از این رو مردم به این بخش روی آورده لذا بسترهای سرمایه‌گذاری باید اصلاح شود تا منابع مالی مسیر خود را درست پیدا کند.

  عثمانی تأکید کرد: ارز برای مردم بهترین محل سرمایه‌گذاری برای حفظ قدرت پول است، راهی که به صورت اتوماتیک به سمت آنها باز شده است لذا مدیریت نرخ ارز باید در اولویت قرار گیرد زیرا توسعه کالای ایرانی نیز نیازمند کنترل نرخ ارز است. همچنین افزایش صادرات و جلوگیری از واردات به کنترل نرخ ارز وابسته است.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم کنترل نرخ ارز توسط دولت، حمایت از کالای ایرانی را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی