عصر بازار

درپی اعلام دلار تک‌نرخی؛

قیمت طلا و سکه کاهش یافت

عصر اعتبار-درپی اعلام تک نرخی شدن دلار از امروز، بازار طلا و سکه در ساعات اولیه معاملات با کاهش قیمت همراه شد.

قیمت طلا و سکه کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، پس از افزایش نوسانات در بازار طلا و ارز، شب گذشته معاون اول رییس جمهور اعلام کرد که دلار تک نرخی شده و همه افراد می‌توانند دلار مورد نیاز خود را با نرخ 4200 تهیه کنند. همچنین طبق آنچه از سوی دولت اعلام شده خرید و فروش دلار با قیمت بیش از 4200 قاچاق محسوب می شود و با خریداران و فروشندگان آن برخورد خواهد شد.

  با توجه به اینکه قیمت ارز و تصمیمات آن مسقیم روی بازار سکه و طلا تاثیر دارد، به تبع این تصمیم دولت برای بازار ارز، انتظار می‌رود که بازار طلا هم دچار تغییر و تحولاتی شود که به گفته دست‌اندرکاران این بخش، بازار طلا امروز صبح با کاهش قیمت کار خود را آغاز کرده است. البته هنوز قیمت‌های بازار طلا و سکه به درستی مشخص نشده است. 

  در این زمینه محمد کشتی آرای - عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر  گفت: بازار هنوز فعالیت خود را شروع نکرده اما از ساعت 12 ظهر به بعد که بازار فعالیتش را شروع کند، می‌توان در این مورد بهتر نظر داد.

  وی اعلام کرد: هم قیمت سکه و هم قیمت طلا کاهش پیدا کرده و این کاهش کاملا چشمگیر است.

  عضو اتحادیه طلا و جواهر در خصوص آینده بازار طلا و سکه با توجه به شرایط فعلی، اظهار کرد: شرایط بازار با تصمیمی که گرفته شده و مدیریتی که انجام شده مثبت است و هیچ‌گونه جای نگرانی نیست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو