عصر بازار

دستکاری یوآن برای خنثی کردن تعرفه های آمریکایی

عصر اعتبار- منابع آگاه اعلام کردند که چین به دنبال دستکاری عمدی یوآن و کاهش ارزش آن بمنظور محدود کردن تاثیر منفی صادرات کالاهای خود است.

دستکاری یوآن برای خنثی کردن تعرفه های آمریکایی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، منابع آگاه اعلام کردند که چین در حال بررسی کاهش تدریجی ارزش یوآن به عنوان یکی از ابزارهای احتمالی در جنگ تجاری با آمریکا است.

  در حال حاضر 2 سناریو وجود دارد که سناریوی اول به این نکته اشاره می کند چین از پول خود برای بهره بردن در مذاکرات تجاری استفاده خواهد کرد و سناریوی دوم به دستکاری عمدی یوآن بمنظور کاهش ارزش آن برای منفی کردن تاثیر تعرفه های تجاری بمنظور محدود کردن صادرات اشاره دارد.

  بر همین اساس در هشتم ماه گذشته میلادی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا افزایش تعرفه اضافی را بر روی فولاد و آلومینیوم وارداتی به این کشور وضع کرد که البته بعضی از کشورها را از جمله کانادا، مکزیک و کشورهای اروپایی را بطور موقت از آن معاف کرد.

  اما چین به عنوان یکی از پیشگامان صادر کننده این محصولات در جهان و نیز وضع تعرفه های جدید آمریکا بر روی 128 قلم از کالاهای چینی سالانه بصورت تقریبی 150 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور ضرر خواهد زد و از طرفی هم چین 106 کالای آمریکایی در مشمول تعرفه واردات کرده است.

  این موضوع باعث بالا گرفتن شعله جنگ تجاری در میان دو کشور شده است که در تازه ترین خبر انتظار می رود پکن با دستکاری عمدی یوآن به جنگ واشنگتن برود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو