عصر بازارمدیران خودرو

نماینده ارومیه در اخطاری مطرح کرد:

با متخلفان و سودجویان بازار ارز برخورد شود

عصر اعتبار- نماینده ارومیه با تاکید بر لزوم برخورد با سودجویان بازار ارز گفت که دادستان باید به دادگاه، متخلفان را معرفی کرده و احکام آنها را صادر کند.

با متخلفان و سودجویان بازار ارز برخورد شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی چهارشنبه با استناد به اصل 49 قانون اساسی، گفت: طبق این اصل،‌ دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا، ارز، رشوه، اختلاس، سوء استفاده از موقوفات و معاملات دولتی و دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب آن دهد. در صورت معلوم نبودن صاحب باید به بیت‌المال داده شود. دولت این کار را نکرد، ما نمایندگان در اجرای این اصل طرح اعاده اموال نامشروع را نوشتیم.

  وی افزود: از طرف دیگر بعد از بحث‌های دی ماه سال گذشته و تحولات بازار ارز و پولدار شدن دلالان و صرافان غیرقانونی که به بیت‌المال زیان زدند، شاهد بودیم که دولت کار بخصوصی را انجام نداد. بعد از تذکر آقای لاریجانی و جلسه کمیسیون اقتصادی و بعد از آن جلسه مجلس تازه ارز را تک نرخی کردند.

  قاضی‌پور تاکید کرد: این در شرایطی است که دولت امانتدار اموال مردم و پول کارگران و کشاورزان است. چرا هر وقت دولت کم می‌آورد تازه سراغ نیروی انتظامی می‌رود، به جای آن باید قوه قضاییه و دادستان متخلفان را معرفی کرده و احکام را صادر کند، در این باره نیز باید دولت همکاری‌های لازم را داشته باشد.

  علی مطهری رییس جلسه در پاسخ به این اخطار، گفت: دولت باید این کارها را انجام دهد البته مراتب و مراحلی دارد که باید به اثبات رسیده و بعد ورود شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو