عصر بازار

دلار کانادا و استرالیا چند؟

عصر اعتبار- به غیر از دلار آمریکا که ارز مرجع به حساب می‌آید، دلارهای کانادا و استرالیا هم متقاضیان خاص خود را دارد؛ ارزهایی که اکنون به قیمت ۴۷۰۰ تومان عرضه می‌شوند.

دلار کانادا و استرالیا چند؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، دلار، ارزی است که این روزها بیشتر تغییرات و سیاست‌های جدید را به خود دیده است. دلار آمریکا بر اساس آخرین تصمیم ستاد اقتصادی دولت با نرخ 4200 تومان تک نرخی شده است و فروش آن به قیمت‌های دیگر قاچاق به حساب می آید.

  دلار آمریکا همواره به عنوان ارز مرجع شناخته شده است و در تبادلات تجاری و مصرف مسافری یا برای دانشجویان خارج از کشور در صدر تقاضا بوده است. اما کم کم این سیاست در حال تغییر است و ظاهرا بر اساس آنچه بانک مرکزی اعلام کرده قرار است به تدریج دلار جای خود را در معاملات خارجی به یورو بدهد.

  اما به غیر از دلار آمریکا که در بازار یکه‌تاز است، دلارهای دیگری هم عرضه می‌شود از جمله دلار کانادا و دلار استرالیا؛ ارزهایی که قیمت آن تحت تاثیر دلار آمریکا تعیین می‌شود و با نوسان آن این ارزها هم دچار نوسان می‌شوند.

  دلار استرالیا و دلار کانادا با توجه به دانشجویان و مسافران نسبتا زیادی که از ایران در این کشورها حضور دارند و در رفت و آمد هستند، حائز اهمیت است و از تقاضای کمی برخوردار نیست. لذا سیاست‌های جدید ارزی این دو ارز مهم کانادا و استرالیا را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  گفتنی است که دلار کانادا و استرالیا هر دو با نرخ 3700 تومان خریده و با نرخ 4700 تومان به فروش می‌رسد و البته خرید و فروش آن هم با مشکلی روبرو نیست.

  در روز گذشته ساعاتی پس از سیاست‌ جدید دولت مبنی بر تک نرخی شدن دلار صف‌های طولانی مقابل صرافی‌ها شکل گرفت که عمدتا تقاضای آن برای دلار آمریکا و یورو بود. اما برخی دانشجویان کانادا و استرالیا هم بودند که به دنبال تهیه ارزهای این کشورها بودند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو