عصر بازار

پول روسیه ۱۱ درصد سقوط کرد

عصر اعتبار- به دنبال وضع بسته جدید تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو، روبل طی ۳ روز اخیر بیش از ۱۱ درصد ارزش خود را در مقابل دلار و یورو از دست داده است.

پول روسیه ۱۱ درصد سقوط کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، به دنبال وضع تحریم های جدید آمریکا علیه شرکت ها و برخی افراد حقیقی روس در ابتدا بورس این کشور در روز دوشنبه سقوط کرد و بلافاصله پول این کشور هم در مسیر نزولی قرار گرفت.

  این در حالی است که پول روسیه، روبل برای سومین روز متوالی با روند کاهشی به کار خود ادامه می دهد و اکنون طی 3 روز گذشته بیش از 11 درصد ارزش خود را در مقابل دلار و یورو از دست داده است. بر همین اساس هر 80 روبل به یک یورو رسید و در مقابل هر 64 روبل در برابر یک دلار قرار گرفت که کمترین رقم در 2 سال اخیر محسوب می شود.

  بر پایه این گزارش، ایالات متحده  در روز جمعه 38 شرکت و اشخاص روسی را در فهرست جدید تحریم های خود قرار داد و به دنبال آن سفارت روسیه در آمریکا گفت: بسته جدید تحریم ها علیه مسکو ضربه دیگری به روابط دوجانبه روسیه و آمریکا وارد کرد و هزاران شهروند روسی که در فعالیت های اقتصادی مشارکت دارند از تاثیر آن بی بهره نخواهند بود.

  وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که مسکو جواب این تحریم ها را بدون پاسخ کوبنده نخواهد گذاشت؛ البته سخنگوی کاخ کرملین گفت: از هر گونه تصمیم گیری عجولانه پرهیز می کنیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو