عصر بازار

جاسازی دلار قاچاق در اتوبوس عازم عراق

عصر اعتبار- مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: ۶۰۰ هزار دلار قاچاق که در داخل یک دستگاه اتوبوس جاسازی شده بود در مریوان کشف و ضبط شد.

جاسازی دلار قاچاق در اتوبوس عازم عراق
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سیدنجیم حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: عاملان قاچاق 600 هزار دلار با جاسازی این مقدار ارز در داخل یک دستگاه اتوبوس قصد خارج کردن آن به مقصد کشور عراق را داشتند.

  وی افزود: پس از کشف این مقدار ارز، توسط عوامل انتظامی پرونده جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی مریوان و سپس به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی در سنندج ارجاع شد.

  حسینی تاکید کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد رسیدگی و اخذ بازجویی از متهمان، متخلفان علاوه بر ضبط تمام دلارهای مکشوفه به پرداخت 45 میلیارد ریال جزای نقدی نیز محکوم شدند.

  وی گفت: متهمان با ارائه مدارک جعلی و غیرمستند، قصد قانونی جلوه دادن اسناد مربوطه را داشتند ولی به لحاظ عدم تایید مدارک ارائه شده قاچاق بودن ارزهای مکشوفه محرز شد و حکم صادره پس از طرح در شعبه تجدید نظر استان، تایید شد.

  وی با اشاره به ماده 28 آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال 1388 گفت: طبق این ماده، خرید و فروش ارز به هر صورت از جمله پرداخت ریال در داخل و دریافت ارز در خارج کشور و بالعکس، تنها در سیستم بانکی و صرافی‌های مجاز با رعایت قوانین و مقررات مجاز است در غیر این صورت خرید و فروش غیرمجاز محسوب و مشمول قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز مصوب 1374 مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو