عصر بازارمدیران خودرو

نماینده عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس خبر داد:

نوسانات نرخ ارز رشد سرمایه‌گذاری را متوقف می‌کند

عصر اعتبار- نماینده عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: نوسان و بی ثباتی در نرخ ارز باعث می‌شود تا عملا رشد سرمایه را متوقف ببینیم و نتوانیم آینده را پیش‎بینی کنیم.

نوسانات نرخ ارز رشد سرمایه‌گذاری را متوقف می‌کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد قسیم عثمانی در خصوص تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی صنعت و سرمایه گذاری در این بخش، اظهار داشت: لازمه سرمایه‌گذاری فعالیت تولیدی و سرمایه‌گذاری این است که بتوانید آینده را پیش بینی کنید و برآورد نسبتا منطقی از آینده داشته باشید اما نوسنات نرخ ارز کاری کرده که نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سرمایه‌گذاری که صورت می‌گیرد باید دید که منافع آتی آن چگونه است، گفت: زمانی که منافع آتی به‌شدت تحت تاثیر نرخ ارز است و قیمت ارز قابل پیش‌بینی نیست عملا هیچ سرمایه‌گذاری به صورت منطقی قابل انجام نیست مگر اینکه کسی به صورت شانسی و اتفاقی سرمایه‌گذاری کند که معمولا سرمایه‌گذاری کلان به صورت اتفاقی و شانسی صورت نمی‌گیرد.

  نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نوسان و بی ثباتی در نرخ ارز باعث می‌شود تا عملا رشد سرمایه را متوقف ببینیم، ادامه داد: صنایع باید تکلیف خود را با ارز و بقیه شاخص‌ها و موضوعات اقتصادی بدانند و دولت افق مشخص و مبنای تضمینی را برای آنها قرار دهد.

  وی با تاکید بر اینکه به‌صورت مثال سرمایه‌گذاری که قصد دارد تسهیلات ارزی دریافت کند وام را با نرخ 4 هزار تومان دریافت کرده اما باید با نرخ 6 هزار تومان  تسهیلات را بازپرداخت کند، عنوان کرد: در هیچ کجا اینگونه نیست که سرمایه‌گذار تا این میزان تحت فشار نرخ و نوسانات ارزی قرار بگیرد.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نوسانات شدید نرخ ارز باعث می‌شود تا کسی تن به سرمایه‌گذاری ندهد و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده به ابهامی فرو می‌روند که نمی‌توانند در خصوص آینده خود تصمیم بگیرند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو