عصر بازارمدیران خودرو

اطلاعیه شماره ۱۰ بانک مرکزی درباره یکسان سازی نرخ ارز؛

اعلام شرایط تامین ارز برای واردات کالا و خدمات به مناطق آزاد

عصر اعتبار- اطلاعیه شماره ۱۰ بانک مرکزی درباره یکسان سازی نرخ ارز منتشر شد.

اعلام شرایط تامین ارز برای واردات کالا و خدمات به مناطق آزاد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، در راستای اجرای تصویب­ نامه شماره 4353/ت/55300 مورخ 22/1/1397 هیأت  وزیران مبنی بر تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله کلیات تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی را به شرح زیر به اطلاع عموم می ­رساند:


  واردات کالا و خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی مشمول بخش اول مجموعه مقررات ارزی می­ باشد.
  رفع تعهد ارزی وارد کنندگان کالا و خدمت به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی منوط به ارائه پروانه ترخیص قطعی کالا و یا اصل صورت حساب ­های قطعی انجام کار و ارائه تأییدیه کارفرما (در موارد خدماتی) است.
  چنانچه سررسید اعتبارات اسنادی / بروات اسنادی مدت دار که به مقصد مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گشایش /ثبت شده­اند بعد از تاریخ 21/1/1397 باشد، تأمین ارز آنها پس از انجام ثبت خدمت در بانک عامل امکان ­پذیر خواهد بود.
  جزئیات و ضوابط مربوط به تأمین ارز برای واردات کالاها و خدمات خدمات از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، طی بخشنامه به بانک­ های عامل ابلاغ شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی