عصر بازار

وزیراقتصاد؛

اجازه خروج ارز از کشور داده نخواهد شد

عصر اعتبار- وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد ارز از کشور خارج شود، گفت: به گونه‌ای سیاست‌گذاری خواهیم کرد که واحدهای تولیدی ارز را به کشور وارد کنند.

اجازه خروج ارز از کشور داده نخواهد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا؛ مسعود کرباسیان پنجشنبه شب در نشست شورای اداری رفسنجان اظهار داشت: برخی معتقد بودند که این نرخ باید شناور باشد، و کف قیمتی دیده می‌شد تا پس از آن شناور بودن ارز انجام شود.

  وی با تاکید بر اینکه سامانه ارزی بحثی قطعی است، ادامه داد: التهاب ارزش ارز باید روی می‌داد اما جهش رخ داده، قیمت واقعی نبود و قیمت حدود چهار هزار و 200 تومان است.

  وی با اشاره به مقوله ارز صادراتی نیز گفت: ارز صادراتی لزوما از طریق بانک نباید بر می‌گشت و می‌توانست به وسیله صرافی ها نیز انجام شود.

  کرباسیان افزود: در این شرایط صادر کننده می‌توانست سپرده ارزی کند و البته بنا به تاکید ریاست جمهوری در این زمینه تجربه تلخ گذشته نباید تکرار شود و صادرکنندگان همچنین می‌توانستند ارز خود را به فرد دیگری واگذار کنند که می‌خواهد واردات کند.

  وی گفت: بخشنامه ارزی گویا است و در حوزه صادرات تمامی مسایل دیده شده است.

  وی ادامه داد: بانک مرکزی 36 نوع نیاز در پیوند با ارز احصا کرده است که در گروه‌های کاری مورد توجه قرار می گیرند.

  کرباسیان همچنین بر لزوم حمایتهای لازم از مناطق آزاد همچون مناطق ویژه اقتصادی تاکید کرد و افزود: باید مشابه مناطق ویژه اقتصادی به مناطق آزاد نیز حمایت های لازم داده و حمایت لازم را به این مناطق آزاد نیز تعمیم داد.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی که چهارشنبه شب به همراه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی وارد کرمان شد ضمن دیدار با فعالان اقتصادی استان کرمان پنجشنبه شب در شورای اداری شهرستان رفسنجان شرکت کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو