عصر بازار

رئیس بانک خلق چین:

اقتصاد چین تحت کنترل کامل است

عصر اعتبار- رئیس بانک خلق چین، گفت که اصول اقتصاد کشورش قوی هستند و پکن ابزارهای سیاستی درخور برای مقابله با هرگونه خطر سیستماتیک دارد.

اقتصاد چین تحت کنترل کامل است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، خبرگزاری رسمی چین (شینهوا) گزارش داد که «یی یانگ»، رئیس بانک خلق چین، روز گذشته -شنبه- گفت که اصول اقتصاد کشورش قوی هستند و پکن ابزارهای سیاستی درخور برای مقابله با هرگونه خطر سیستماتیک دارد.

  به گزارش شینهوا، یی یانگ طی نشست سالیانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن گفت: «در سال 2017، نسبت سرمایه‌گذاری غیرمالی چین اندکی افزایش یافت، نسبت سرمایه‌گذاری شرکتی تاحدودی کاهش یافت و سرمایه‌گذاری در بخش مالی تحت کنترل درآمد».

  پکن ریسک‌های مالی موجود را رده‌بندی کرده است. سال‌ها رشد مبتنی بر بدهی، اقتصاد چین را در وضعیتی قرار داد که صندوق بین‌المللی پول آن را گرایشی «خطرناک و ناپایدار» نامید.

  در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی بانک خلق چین منتشر شد، یی یانگ اخیرا تاکید کرد که باید مصوبه‌هایی به کار بسته شود تا بخش مالی جانی دوباره بگیرد. این مصوبه‌ها «یا از چند ماه آینده عملی خواهند شد و تا پایان سالی جاری میلادی.»

  دیدار صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده آمریکا تهدید به اعمال تعرفه‌ای 150 میلیارد دلاری بر واردات کالاهای چینی کرده تا پکن را وادار به تغییر سیاست‌های صنعتی‌اش بکند. ایالات متحده این سیاست‌ها را نقض مالکیت معنوی می‌داند.

  «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، روز شنبه گفت که ممکن است به چین سفر کند تا شاید بتواند از تنش میان دو اقتصاد بزرگ جهان بکاهد.

  بر اساس اعلامیه پایگاه اینترنتی بانک خلق، یی همچنین گفت: «چین از چندجانبه‌گرایی و نظام تجاری چندوجهی و قانون‌مدار که بر پایه مشارکت و گفت‌وگو شکل بگیرد، حمایت می‌کند.»

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو