عصر بازارمدیران خودرو

اردوغان پیشنهاد داد:

با ایران با لیر معامله کنیم

عصر اعتبار- رئیس‌جمهوری ترکیه در تلاش برای تقویت واحد پول این کشور خواستار تعاملات مالی با ایران بر اساس پول‌های ملی شد.

با ایران با لیر معامله کنیم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد که درباره ارتباط میان قیمت ارز و تورم همانند غرب فکر نمی‌کند و به دنبال اجرای ایده استفاده از واحد پول ترکیه در معاملات تجاری در توافق‌نامه‌های دوجانبه با هدف کاهش فشارها بر قیمت ارز این کشور است.

  اردوغان در این مصاحبه پیشنهاد داد که روابط تجاری میان ترکیه با کشورهای همسایه و برخی از شرکای تجاری آنکارا بر اساس واحد پول ملی این کشورها انجام شود.

  وی در این باره گفت: «من همانند غرب درباره روابط میان قیمت نرخ ارز و تورم فکر نمی‌کنم. نظر من استفاده از واحد پول ملی و محلی است که این موضوع فشارها بر قیمت ارز را کاهش می‌دهد».

  رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه افزود: «گردشگران ایرانی که به ترکیه می‌آیند، باید بتواند از واحد پول ایران استفاده کنند. همچنین برنامه‌هایی با روسیه برای استفاده از روبل و لیره در مبادلات تجاری دوجانبه داریم.

  اردوغان همچنین معتقد است که استفاده از طلا در مبادلات تجاری بهترین گزینه است. رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد که وام‌های صندوق بین‌المللی پول باید به طلا پرداخت شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو