عصر بازار

وزیر علوم:

مشکل ارز دانشجویی برطرف شد

عصر اعتبار- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای دانشجویانی که از طریق صرافی ها و بدون مراجعه به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می کردند ، تصمیم های جدیدی برای تامین ارز آنان گرفته شده است.

مشکل ارز دانشجویی برطرف شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا ،منصور غلامی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با همکاری بانک مرکزی سعی شده مشخصات دانشجویانی که از قبل در سازمان امور دانشجویی بورسیه یا ارز بگیر بودند و با هزینه شخصی پرونده داشتند به بانک مرکزی ارایه شده تا مانند روال قبل در سامانه ثبت نام و به بانک معرفی شوند.
  وی تاکید کرد: هیچ تغییری در این روند اتفاق نیفتاده است غیر از اینکه توقف چند روزه جبران می شود.
  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: دانشجویانی که از طریق صرافی ها و بدون مراجعه به سازمان امور دانشجویی ارز دریافت می کردند مذاکراتی شده تا این روش را ساماندهی کنیم که تصمیم گیری آن نهایی شده است و در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.
  وی همچنین با اشاره به همایش توسعه روابط علمی ایران و افغانستان افزود: این همایش در راستای توسعه ارتباطات علمی و آموزشی بین 2 کشور برگزار شده است.
  غلامی اظهار کرد: مقدمات این همایش در کارگروه‌هایی در وزارتخانه از قبل پیش بینی شده بود.
  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: هدف این همایش در حوزه آموزش ،همکاری برای ارتقای سطح دانش و مهارت علمی و فناوری استادان جوان دانشگاه های افغانستان و در حوزه پژوهش همکاری های تحقیقاتی بین دانشگاه های دو کشور است.
  وی انجام طرح‌های پژوهشی مشترک بین‌المللی، مبادله استاد و دانشجو، انتشارات مشترک برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی مشترک، تاسیس رشته‌های مشترک، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی، انتقال دانش فنی و یافته‌های پژوهشی، میزبانی فرصت مطالعاتی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از جمله محورهای این همایش عنوان کرد.
  غلامی تصریح کرد: به منظور همکاری دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه ای و جامع علمی کاربردی برای آموزش های مهارتی مذاکراتی انجام شده است و امیدواریم بر اساس برنامه هایی که بین گروه های کاری تدوین و نهایی می شود و به نظر مسئولان 2 کشور می رسد این مهم در اولین فرصت اجرایی شود.
  وی افزود: همسایگی و سابقه حضور اتباع کشور افغانستان می تواند زمینه ساز عملی برای حضور دانشجویان افاغنه در دانشگاه های استان کرمان باشد.
  همایش یکروزه توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان محلی در رفسنجان برگزار شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو