عصر بازار

معاون اقتصادی بانک مرکزی تشریح کرد؛

تحولات مثبت تورم فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته

عصر اعتبار- پیمان قربانی،‌ معاون اقتصادی بانک مرکزی کاهش همزمان نرخ تورم نقطه به نقطه، تورم سالانه و تورم ماهانه را مثبت ارزیابی و در خصوص حفظ تورم تک رقمی در سال جاری ابراز امیدواری کرد.

تحولات مثبت تورم فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، پیمان قربانی، معاون اقتصادی این بانک با اشاره به کاهش 0.4 درصدی نرخ تورم سالانه در فروردین ماه سال 1397 نسبت به اسفند ماه سال گذشته گفت: نکته حایز اهمیت در این میان کاهش هم زمان نرخ تورم نقطه به نقطه است که در همین مدت از 8.3 درصد به 7.9 درصد رسیده است.

  وی ادامه داد: تورم ماهانه نیز از 1.1 درصد در اسفند سال 1396 به 0.8 درصد در فروردین سال جاری کاهش یافته است. لذا کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه و قرار گرفتن آن در سطحی پایین‌تر از نرخ تورم 12 ماهه و همچنین کاهش نرخ تورم ماهانه، در مجموع تحولات مثبتی ارزیابی می‌گردند.

  قربانی افزود: علیرغم نوسانات بازار ارز در ایام اخیر، امید می‌رود با اجرای موفق سیاست‌های جدید در حوزه بازار ارز که در بردارنده پاسخگویی مناسب به نیازهای ارزی واردکنندگان و تخصیص منابع ریالی با هدف عدم اثرپذیری قیمت کالاهای اساسی از تحولات اخیر نرخ ارز است و همچنین استمرار سیاست های منضبطانه مالی و پولی، انشاءلله دستاورد تورم تک رقمی در سال جاری نیز حفظ شود.

  بر اساس محاسبات انجام شده توسط اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، نرخ تورم در فروردین ماه سال 1397 به 9.2 درصد رسیده که در مقایسه با تورم اسفندماه سال گذشته (9.6 درصد) معادل 0.4 درصد کاهش دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار