عصر بازار

نماینده مردم ارومیه در مجلس خبر داد:

دولت امسال بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی خود به تأمین اجتماعی را می‌پردازد

عصر اعتبار- نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: دولت امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی خود به تأمین اجتماعی را پرداخت می‌کند.

دولت امسال بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی خود به تأمین اجتماعی را می‌پردازد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، نادر قاضی‌پور امروز در ارومیه با اشاره به موضوع قطع بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: در 100 سال گذشته قانونی در این رابطه وجود نداشت که بنده در مجلس هشتم بیمه کارگران را نوشته و در واقع مسؤول طراحی بودم و خوشبختانه از این قانون دفاع شد و رای لازم جمع‌آوری و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت از لحاظ اقتصادی ضعیف بوده و ساخت و ساز مسکن وجود نداشت و علاوه بر آن، رکود بر بازار مسکن حاکم بود و کارگران ساختمانی بیکار بودند، تأمین اجتماعی آن را بهانه کرده است.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس افزود: در بودجه 97 مقرر شد که دولت مبلغ 50 هزار میلیارد تومان بدهی سازمان تأمین اجتماعی را داده تا بیمه کارگران ساختمانی قطع نشود.

  وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیمه تمامی کارگران ساختمانی قطع نشده و بهانه برای قطع کردن آورده می‌شود، بیان کرد: در رابطه با قطع بیمه درمانی کارگران نیز مجلس، قانون را به تصویب رسانده اما دولت آن را اجرا نکرده است.

  قاضی‌پور گفت: زمانی که خانه کارگری در اختیار دولت قرار می‌گیرد، باید بداند که اگر کارگران بدانند با این مسئله برخورد کرده و امسال مجلس مصوب کرد که دولت 50 هزار میلیارد تومان بدهی خود به تأمین اجتماعی را پرداخت کرده تا بیمه کارگران ساختمانی تعطیل نشود، بنابراین در این رابطه، دولت مقصر است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو