عصر بازارمدیران خودرو

فرماندار رودسر مطرح کرد :

تحقق پرداخت بیمه چایکاران در اولویت برنامه‌هایم قرار دارد

عصر اعتبار- فرماندار رودسر گفت:تحقق پرداخت بیمه چایکاران در اولویت پیگیری هایم قرار دارد.

تحقق پرداخت بیمه چایکاران در اولویت برنامه‌هایم قرار دارد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، علی وارسته بهدانی با اشاره به اینکه در بازدیدها متاسفانه میزان خسارت به باغات چای 30 درصد بررسی شده است، گفت: 1400 هکتار از باغات چای شهرستان دچار آسیب و سوختگی ناشی از سرمازدگی شده اند.

  فرماندار رودسر افزود: بعنوان نماینده دولت در شهرستان پیگیر تعیین میزان خسارات باغات چای کشاورزان هستم و در تحقق پرداخت بیمه چای از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

  وی افزود: ارتقا حوزه کشاورزی یکی از اولویت‌های کاری دولت تدبیر و امید در سال جدید در شهرستان رودسر است و با توجه به وضعیت موجود و نیازسنجی، نشست با اعضای اتحادیه ها، باغداران را به جهت همراهی و شنیدن موارد مورد نیاز برای بهبود گونه های مختلف بوته های چای و همچنین  نمونه برداری ها از خاک باغات چای برای تعیین شرایط و کیفیت آن و موارد تحقیقاتی پیرامون چای در برنامه ریزی کاریم قرار داده ام.

  وارسته در ادامه گفت: بازدید ‌از روستای کشایه بخش رحیم آباد به جهت خسارت 100 درصدی به باغات فندق به آن منطقه نیز با حضور استاندار صورت گرفت  که با بررسی های صورت گرفته هر چقدر به بالادست اشکور نزدیک می شویم میزان خسارت بیشتر است  و طبق اعلام رسمی جهاد کشاورزی میزان خسارت از حداقل 60 درصد در فندق آغاز و به 100 درصد نیز می رسد .

  فرماندار رودسر با تاکید بر اینکه در آغازین لحظات بارش برف و ایجاد خسارت با بازدید از باغات و تشکیل جلسات از تشکیل کارگروه تعیین خسارات به طور منطقه ای تاکید کردم، افزود : به جهت جلوگیری از تضییع حقوق باغداران کمیته تعیین خسارت تشکیل شده و کشاورزان می‌توانند بررسی خسارات باغات خود را به فرمانداری اعلام نمایند تا نسبت به آن عده از کشاورزان که بیمه هستند در درجه اول اقدامات اولیه صورت گیرد و در رابطه با کشاورزانی که بیمه ندارند نیز از سوی سازمان مدیریت بحران پیگیری کنیم.

   وی همچنین به حضور پررنگ مرکز تحقیقات فندق در محل تولیدات فندق و ارتباط مستقیم محققان با مسایل و مشکلات باغداران تاکید کرد و افزود : کارشناسان مرکز تحقیقات بخوبی و بهتر می توانند به خسارت دیدگان کمک کنند چرا که با رسیدگی بیشتر و بهتر به درختان فندق می توانیم شاهد پرورش مجدد فندق و شکوفه دهی درختان برای مرحله دوم و در ماههای آتی باشیم .

  وی ادامه داد : استقرار مرکز تحقیقات فندق در اشکورات رحیم آباد از دغدغه ها و برنامه هایم بوده است که با همکاری منابع طبیعی نسبت به تعیین زمین و با هماهنگی های دیگر دستگاهها ازجمله جهاد کشاورزی ودستور و مساعدت جناب استاندار در خصوص تخصیص مبلغی برای تامین تجهیزات مورد نیاز مرکز تحقیقات فندق در اشکورات رحیم آباد پیگیری خواهم کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی