عصر بازار

سقوط ۱۰۰ درصدی پول ونزوئلا در برابر دلار

عصر اعتبار- رگولاتور ونزوئلا اعلام کرد که پول این کشور بیش از ۹۹ درصد از ارزش خود را در مقابل دلار آمریکا از دست داده و شاخص بورس ونزوئلا هم به صورت غیر قابل کنترلی رو به افزایش است.

سقوط ۱۰۰ درصدی پول ونزوئلا در برابر دلار
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، در حال حاضر کاهش ارزش پول ملی ونزوئلا، بولیوار غیر قابل کنترل است و بورس این کشور هم در آستانه از هم گسیختن است. رگولاتورهای این کشور اعلام کردند که ارزش سهام باید در بورس ونزوئلا کاهش پیدا کند و رایانه های بورس دیگر توانایی مدیریت ارزش سر به فلک کشیده سهام های داخلی را ندارند؛ ضمن اینکه بولیوار هم در برابر دلار آمریکا طی چند سال اخیر بیش از 99 درصد ارزش خود را از دست داده است. 

  بر همین اساس، شاخص بورس کاراکاس فقط در سال جاری میلادی تاکنون یکهزار و 584 درصد جهش زده و این رقم برای سال 2016 میلادی 3 هزار و 884 درصد ثبت شده بود؛ این در حالی است که این رویه هیچ کمکی به افزایش اعتماد برای انجام فعالیت های اقتصادی در میان شرکت های ونزوئلایی نداشته است.

  در مقابل، شرکت ها و افراد ونزوئلایی در حال انباشت سهام خود در بحبوحه سقوط پول این کشور و تورم 4 رقمی ونزوئلا هستند. همچنین دولت ونزوئلا اعلام کرده بود که قصد دارد در ماه ژوئن پول این کشور را با ضریب 1000 «باز ارزش» دهد؛ اما فعالان بورس ونزوئلا باید زودتر عمل می کردند تا نسبت به ایجاد محدودیت های فنی جلوگیری می شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو