عصر بازار

تشکیل کارگروه ویژه وزارت نفت و صندوق توسعه ملی

عصر اعتبار- وزارت نفت و صندوق توسعه ملی با تشکیل کارگروه ویژه متشکل از مدیران ارشد هر دو مجموعه، ابزارها و محمل‌های تامین مالی در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی را بررسی می کنند.

تشکیل کارگروه ویژه وزارت نفت و صندوق توسعه ملی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، در نشست مشترک رئیس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی با وزیر و معاونان وزارت نفت، مقرر شد با تشکیل کارگروه ویژه متشکل از مدیران ارشد هر دو مجموعه، ابزارها و محمل‌های تامین مالی در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی بررسی و مبتنی بر منافع ملی و اساسنامه و امکانات حقوقی مربوطه تصمیم‌گیری شود.

  در این ملاقات «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت ضمن تاکید بر نقش و جایگاه صندوق توسعه ملی در حمایت از صنایع و تولیدات داخلی و اهمیت این مهم در سهم آیندگان از ثروت ملی، گفت: «امروز ظرفیت‌های ارزنده‌ای در حوزه‌های اکتشاف و تولید نفت، احداث و تکمیل و نوسازی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های مرتبط با صنعت نفت در کشور وجود دارد که نقش‌آفرینی صندوق توسعه ملی در آن یک ضرورت و اولویت است.

  وی با اشاره به سوابق همکاری مشترک وزارت متبوع خود و صندوق توسعه ملی خواستار افزایش همکاری‌های گسترده و استراتژیک میان این دو حوزه شد.

  در ادامه این دیدار، «مرتضی شهیدزاده» رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه پروژه‌های صنعت نفت بیشترین سهم از منابع صندوق را در قیاس با سایر حوزه‌ها داشته، بر عزم این مجموعه برای ایفای نقش در فعالیت‌های صنعت نفت کشور تاکید کرد.

  وی سپس به تشریح استفاده از روش‌های اهرمی کردن منابع صندوق توسعه ملی در پروژه‌های صنعت نفت پرداخت و گفت: با توجه به حجم بالای سرمایه مورد نیاز صنعت نفت، ضروری است تا صندوق توسعه ملی با همکاری وزارت نفت و شرکت‌های معتبر مشاوره مالی و حقوقی به طراحی ساختارهای مدرن مالی مبادرت نماید تا بتوان متناسب با ویژگی هر یک از خانواده طرح‌های سرمایه‌پذیر، ابزار و محمل‌های تامین مالی نوین را تعریف و سپس در بازارهای سرمایه جهانی به عرضه آن‌ها پرداخت؛ به‌نحوی که بتوان سرمایه و فناوری‌های روزآمد خارجی را به سمت کشور جذب کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو