عصر بازارمدیران خودرو

مهرفرد خبر داد:

اختصاص ارز ۳۸۰۰ تومانی برای ترخیص کالاهای اساسی

عصر اعتبار- معاون وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص ارز ۳۸۰۰ تومانی برای ترخیص ۱.۲ میلیون تن کالاهای اساسی طی دیروز و امروز خبر داد.

اختصاص ارز ۳۸۰۰ تومانی برای ترخیص کالاهای اساسی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸:۰۰

  به گزارش ایلنا، علی‌اکبر مهرفرد با اشاره به اجرای سیاست ارزی جدید دولت در یکسان‌سازی و تعیین نرخ 4200 تومانی ارز، اظهار داشت: دولت برای تامین کالاهای اساسی و دارو که پیش از این از ارز مبادله‌ای استفاده می‌کردند، به ازای هر دلار 400 تومان یارانه پرداخت می‌کند.

  وی با بیان اینکه عملیاتی شدن اختصاص یارانه ارزی به کالاهای اساسی نیازمند تطبیق مقررات و مصوبات جدید بوده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مراحل طی شده و با ابلاغ آن از سوی معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی اختصاص یارانه ارزی از دیروز عملیاتی شده است.

  معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه عدم ترخیص 20 روزه (از تاریخ 21 فروردین تا 10 اردیبهشت) کالاهای اساسی مشکلاتی را در بازار نهاده‌های دامی ایجاد کرده بود، تصریح کرد: دیروز و امروز برای ترخیص 1.2 میلیون تن کالاهای اساسی دلار 3800 تومانی اختصاص یافته و کمبود موجودی بازار در حال برطرف شدن است.

  وی درباره اقلام عمده کالاهای اساسی ترخیص شده، گفت: در مدت یاد شده 700 هزارتن ذرت،400 هزارتن دانه سویا، 30 هزارتن کنجاله سویا و همچنین مقادیری دانه کلزا و گوشت گوسفندی تاکنون از مبادی ورودی ترخیص شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی