عصر بازارمدیران خودرو

هزینه استفاده از نیروی کار خارجی افزایش یافت

عصر اعتبار- مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعرفه ارائه خدمات به کارفرمایان متقاضی استفاده از نیروی کار خارجی خبر داد.

هزینه استفاده از نیروی کار خارجی افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا, به گزارش شنبه اداره کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی اقبالی» گفت: تعرفه صدور پروانه کار شهروندان خارجی چهار میلیون ریال و تمدید پروانه کار آنان 2 میلیون و 850 هزار ریال است.

  اقبالی تعرفه صدور پروانه کار برای سرمایه گذاران خارجی برای دوره سه ساله را هفت میلیون ریال و تمدید پروانه کار برای سرمایه گذاران خارجی در دوره سه ساله را پنج میلیون ریال اعلام کرد.
  وی درباره جریمه کارفرمایان متخلف گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار درباره حداقل دستمزد، جریمه هر روز اشتغال غیرمجاز شهروندان خارجی یک میلیون و 852 هزار و 115 ریال است.
  مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: براساس ماده 181 قانون هر گونه بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای کارگاهی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از 91 تا 180 روز حبس و به پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می شوند.
  اقبالی چندی پیش در گفت و گویی رسانه ای مجموع جمعیت خارجی کشور تا آبان پارسال را حدود 2 میلیون و 200 هزار عنوان کرد و گفت: از این جمعیت، حدود 400 هزار نفر در کشور شاغلند که 190 هزار نفر تاکنون هیچ مجوزی برای فعالیت دریافت نکردند.
  بر پایه مواد 120 تا 129 قانون کار که به ضوابط اشتغال شهروندان بیگانه اختصاص دارد، «نبود نیروی کار واجد تحصیلات و تخصص مشابه میان شهروندان ایرانی»، «تخصص و مهارت کافی نیروی کار بیگانه» و «استفاده از تخصص شهروند خارجی برای آموزش و جایگزینی افراد ایرانی» سه شرط اصلی صدور مجوز برای اشتغال خارجی ها در بازار کار ایران است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی