عصر بازار

رئیس سازمان برنامه بودجه خبر داد:

۳۰ میلیارد دلار مازاد تراز تجاری کشور

عصر اعتبار- رئیس سازمان برنامه بودجه از تراز مثبت ارزی ایران و مازاد ۴۰ میلیارد دلاری این ذخیره در کشور خبر داد.

۳۰ میلیارد دلار مازاد تراز تجاری کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از صداوسیما، محمد باقر نوبخت با اشاره به اینکه طبق اعلام صندوق بین المللی پول رقم ذخیره ارزی ایران 108 میلیارد دلار است افزود: این در حالیست که سال گذشته این رقم 95 میلیارد دلار بوده است.

  وی با اشاره به تلاش دولت برای ایجاد ثبات در بازار ارز کشور گفت: مشکلات فعلی در بازار ارز برای ساماندهی این بازار است.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تبدیل پول به ارز از جانب مردم وخرید بازارهای خارجی ، هر کشوری را با هر میزان ذخایر ارزی دچار مشکل خواهد کرد. بنابراین با توجه به شرایط فعلی کشور ما نیازمند همراهی مردم هستیم.

  نوبخت با اشاره به فعالیت سامانه نیما بانک مرکزی و تعریف همه گروه های نیازمند به ارز در این سامانه ادامه داد: نیازبرخی از متقاضیان ارز هنوز به سامانه وارد نشده است که ما باید نیاز آنها را تامین کنیم وجلسات فعلی برای تعیین شدن وضعیت این گروهها است.

  وی افزود: برخی از گروههای نیازمند به ارز ، با رقم فعلی تعیین شده با ارز 4200 تومان قادربه رفع نیازهای خود نیستند و ازآنجا که ما هیچ بازار قانونی و رسمی غیر از بازار فعلی را به رسمیت نمی شناسیم ، بنابراین ما موظف به تامین نیاز این گروهها نیز هستیم و درتلاشیم تا این مشکلات راهم بزودی حل کنیم.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به گذر موفقیت آمیز دولت از نوسان فعلی ایجاد شده در بازار ارز گفت: ما این اطمینان را می دهیم که بانک مرکزی نیاز واقعی مردم و فعالان اقتصادی به ارز را تامین خواهدکرد.

  نوبخت بااشاره به جلسات مستمر دولت در جهت سیاست های جدید ارزی افزود: در سیاست های جدید ارزی ما مصمم به انتقال ارز حاصل از صادرات کالا به وارد کنندگان از طریق شبکه هستیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو