عصر بازار

ارزش بازار مصرف چین به چهار هزار میلیارد دلار رسید

عصر اعتبار- آمارهای رسمی در چین نشان می دهد که ارزش بازار مصرف دومین اقتصاد بزرگ دنیا به فراتر از چهار هزار میلیارد دلار در حال حاضر رسیده است.

ارزش بازار مصرف چین به چهار هزار میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، در سه سال آینده با توجه به رشد خدمات اینترنتی در این کشور ارزش بازار مصرف به بیش از 6 هزار میلیارد دلار خواهد رسید.
  انتظار می رود که چین در سال های پیش رو مسیرهای تازه ای را برای رشد اقتصادی دنبال کند و دو موتور محرکه رشد این کشور مصرف و نوآوری خواهد بود.
  مسئولان چینی گفته اند که ساختارهای رشد اقتصادی و متغیرهای تازه ای برای توسعه اقتصادی در نظر گرفته خواهد شد و الگوهای رشد بتدریج از سال 2018 میلادی تغییر خواهد کرد.
  تا پیش از این برای رشد اقتصادی چین به سرمایه گذاری مستقیم خارجی و صادرات وابسته بود اما هم اکنون صنعت خدمات، اینترنت و بازار نوآوری به موتورهای تازه ای به عنوان محرکه های رشد اقتصادی تبدیل شده اند.
  اداره ملی آمار چین در تازه ترین گزارش خود در پایان سال جاری میلادی آورده است که اکنون بازار مصرف در چین 60 درصد از رشد اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده و در نیمه اول سال جاری میلادی این رقم به بیش از 64 درصد رسیده است.
  با توجه به اینکه جامعه چین بتدریج به یک جامعه کاملا مصرفی تبدیل می شود پیش بینی شده است در سه سال آینده رشد اقتصادی این کشور تا اندازه زیادی بر تقاضا و مصرف بالا متکی باشد.
  دولت چین در نشست اقتصادی خود اعلام کرده است که رشد اقتصادی کشور برای سال 2018 میلادی نزدیک به 6.5 درصد خواهد بود و برخی پیش بینی ها نشان می دهد این رقم ممکن است به حدود 7 درصد هم برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو