عصر بازار

رییس اتاق بازرگانی اعلام کرد:

رشد ۲ برابری مبادلات تجاری ایران و کرواسی در سال ۹۶

عصر اعتبار- رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: آمار مبادلات تجاری ایران و کرواسی در سال گذشته دو برابر رشد داشته که به معنای وجود برنامه‌ریزی و نقشه راه برای توسعه همکاری‌ها بوده است.

رشد ۲ برابری مبادلات تجاری ایران و کرواسی در سال ۹۶
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، غلامحسین شافعی در همایش تجاری ایران و کرواسی که با حضور معاون وزیر اقتصاد ایران، وزیر اقتصاد کرواسی، سفیر کرواسی در تهران و نایب رییس اتاق بازرگانی کرواسی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهارداشت: ایران و کرواسی در دو سال گذشته با گشایش فصل جدید مناسبات نشان دادند که رفتارهای سنجیده اقتصادی و سیاسی چگونه می‌تواند دنیای امروز و فردا را متحول کند.

  وی با بیان اینکه تحولات دو سال اخیر در روابط تجاری ایران و کرواسی متکی بر برنامه‌ریزی بود، گفت: اقدامات موثری در این زمینه به عمل آمده که تبادل هیات‌های تجاری و تشکیل کمیته مشترک ایران و کرواسی از آن جمله است.

  شافعی ادامه دارد: دو کشور از ویژگی‌های منطقه‌ای برخوردارند و موقعیت ممتازی برای سرمایه‌گذاری و حضور در کشورهای منطقه دارند و قرار شد نمایشگاه تخصصی تولیدات دو کشور در زاگرب و تهران برگزار شود.

  رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به زمینه‌های همکاری ایران و کرواسی افزود: برای همکاری در بخش‌های مختلف خدمات فنی و مهندسی، صنایع غذایی، پزشکی و دارویی، انرژی، پتروشیمی، فرش و منسوجات، ساختمان و سازه و فناوری و مخابرات برنامه‌ریزی شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در نشست امروز نمایندگانی نیز از بانک کرواسی حضور دارند که نشان‌دهنده عزم جدی برای رفع موانع بانکی و نقل و انتقال پول است و در این راستا مذاکرات مهمی توسط نمایندگان بانک‌های ایرانی با آنها صورت گرفته است.

  رییس اتاق بازرگانی ایران ایجاد بانک اطلاعاتی فعالان اقتصادی دو کشور و برنامه‌ریزی برای شرکت در نمایشگاه‌های اختصاصی را از جمله اقدامات انجام شده عنوان و ابراز امیدواری کرد که در نشست‌های بعدی شاهد حجم بزرگی از مبادلات تجاری و همکاری‌های منطقه ای بین دو کشور باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو