عصر بازار

ثبت رکورد جدید در معاملات تجاری مسکو-پکن

عصر اعتبار- حجم روابط تجاری روسیه و چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با ۳۱ درصد افزایش به بیش از ۲۴میلیارد دلار رسید.

ثبت رکورد جدید در معاملات تجاری مسکو-پکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا ، بر اساس آمار اداره گمرک روسیه، حجم روابط تجاری روسیه و چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ٣١ درصد افزایش نشان می دهد.

  صادرات روسیه به چین به 12.27 میلیارد دلار رسید که حاکی از رشد 37.1 درصدی دارد؛ ضمن اینکه صادرات چین به روسیه هم به 11.8 میلیارد دلار جهش پیدا کرد که نشان دهند افزایش 24.9 درصدی است.

  بر همین اساس، مجموع حجم تجاری 2 کشور در این بازه زمانی به 24.1 میلیارد دلار رسید. گردش تجاری میان روسیه و چین تا پایان سال 2016 میلادی 69.52 میلیارد دلار ثبت شده؛ در حالی که این رقم برای سال 2017 میلادی با 20.8 درصد افزایش به 84 میلیارد دلار رسید.

  چین بزرگترین شریک تجاری روسیه محسوب می شود. برنامه ریزی 2 کشور برای گردش تجاری در سال جاری میلادی رقم 100 میلیارد دلار است. از طرفی هم چین و روسیه به دنبال استفاده از ارزهای ملی یکدیگر در تسویه حساب ها هستند. در سال 2017 میلادی، 9 درصد از پرداخت های روسیه به چین به روبل و شرکت های روسی هم 15 درصد از پرداخت های خود را برای واردات کالاهای چینی به یوآن انجام دادند.

  در حالی که این رقم برای 3 سال پیش، به ترتیب 2 درصد برای چین و 9 درصد برای روسیه بود. 2 کشور همچنین صندوق سرمایه گذاری چین - روسیه را با اعتبار بیش از 10 میلیارد دلار در جهت توسعه تجارت، سرمایه گذاری اقتصادی و همکاری علمی تاسیس کرده اند. در ماه مارس سال جاری میلادی هم نخست وزیر روسیه گفت که سطح روابط تجاری 2 کشور در سال های آینده می تواند به 200 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو