عصر بازارمدیران خودرو

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

عرضه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما

عصر اعتبار- رئیس کل بانک مرکزی گفت: صادرکنندگان از ۲۲ فروردین امسال تا ۱۸ اردیبهشت، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز حاصل از صادرات را به سامانه نیما و نظام بانکی واگذار کردند.

عرضه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از صداوسیما، ولی اله سیف در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی دولت با حضور معاون اول رییس جمهور در گفتگو با خبرنگاران گفت: ظرف یک سال و نیم گذشته، دولت ترامپ هیچ گونه اقدامی در راستای پایبندی اش به توافق برجام انجام نداد و عمدتا با مانع تراشی و فضا سازی سعی داشت تا اقتصاد کشورمان را دچار التهاب کند.

  وی با اشاره به برنامه ریزی های قبلی برای شرایط احتمالی آینده افزود: با تصمیماتی که در 22 فروردین اتخاذ شد شرایط ارزی را تحت کنترل داریم و با توجه به مصون سازی اقتصاد کشور از التهابات ارزی، امروز شرایط خوبی داریم.

  رییس کل بانک مرکزی از بررسی نیازهای منطقی و قابل قبول در کمیته ای در بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت خبر داد تا پس از تایید، بلافاصله در فهرست اقلام مجاز قرار گرفته و در سامانه نیما تحت پوشش کافی ارز قرار بگیرد.

  وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته در مسایل اقتصادی روند رو به رشد اقتصاد کشور ادامه پیدا خواهد کرد گفت: در خصوص مسایل ارزی و ایجاد تعادل بین منابع و مصارف، و تامین ارز مورد نیاز برای واردات و تسهیل صادرات تصمیم گیری و احتمالات مختلف بررسی شده است و همچنین مقرر شد هر دستگاه راهکارهای پیشنهادی اش را برای تصمیم گیری در جلسه آینده ستاد اقتصادی دولت مطرح کند.

  سیف با اشاره به تلاش های دولت ترامپ برای ایجاد مشکلات برای کشور با کمترین هزینه تصریح کرد: دولت امریکا با تصمیم دیشب منزوی شد چراکه دیگر طرف های برجام و سایر کشورها مواضع بر حق ایران را تایید کردند و تنها رژیم صهیونیستی بود که از تصمیم ترامپ حمایت کرد.

  وی همچنین با اشاره به جلسه دیروز خود با حضور ذینفعان بازار ارزی شامل وارد کنندگان و تولید کنندگان خاطر نشان کرد: از زمان استقرار سامانه نیما آرامشی نسبی ایجاد شده و از ذینفعان درخواست کردیم تا هرگونه نظر و پیشنهاد را برای روند تکاملی سیستم با بانک مرکزی در میان بگذارند.
  رییس کل بانک مرکزی از بررسی نیازهای منطقی و قابل قبول در کمیته ای در بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دولت برای تهیه فهرست اقلام مجاز کالایی خبر داد تا پس از تایید در سامانه نیما، تحت پوشش تامین ارز کافی قرار بگیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی