عصر بازارمدیران خودرو

طرح رونق تولید در سال ۹۷ ادامه می‌یابد؛

افزایش ۲۰۰۰ واحد تولیدی در دستور کار

عصر اعتبار- طرح رونق تولید در سال ۱۳۹۷ نیز ادامه خواهد یافت و این درحالی است که در طرح ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزایش ۲۰۰۰ واحد تولیدی و صنعتی لحاظ شده است.

افزایش ۲۰۰۰ واحد تولیدی در دستور کار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در سال 1395 طرح رونق تولید اقتصادی با پرداخت تسهیلاتی معادل 17 هزار میلیارد تومان به 24 هزار واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی در دستور کار قرار گرفت و در سال جاری نیز این طرح به عنوان مکمل طرح قبلی در جهت پرداخت تسهیلات به 30 هزار واحد تولیدی مدنظر قرار گرفته است. در طرحی که قرار شد با عنوان رونق تولید اقتصادی در سال جاری مدنظر قرار گیرد 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت به 10 هزار واحد صنعتی در راستای بهبود وضعیت فعلی تعریف شد.

  بنابراین تا پایان سال 1396 و در قالب طرح رونق تولید 42 هزار و 405 بنگاه تولیدی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد به 27 هزار و 938 واحد تولیدی مبلغی معادل 18 هزار میلیارد و 864 میلیون تومان پرداخت شده است. طرحی که در آن واحدهای تولیدی و صنعتی استان‌های تهران، اصفهان و البرز به ترتیب بیشترین و واحدهای تولیدی استان‌های کرمان، خراسان شمالی و ایلام به ترتیب کمترین میزان تسهیلات در طرح رونق تولید را تا پایان سال 1396 دریافت کردند.

  سال 1396 دومین سالی بود که شبکه بانکی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و تامین مالی ویژه برای تولید ورود کرد تا در کنار تسهیلات عمومی که به بخش‌های مختلف اقتصادی در طول سال پرداخت می شود، این بخش‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد و از سهم مشخصی برخوردار شوند.

  در همین رابطه رضا رحمانی- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید- با اعلام استمرار طرح رونق تولید در سال 1397، بیان کرد: این طرح در سال جاری نیز اجرایی می‌شود و در حال حاضر جهت تصویب میزان تسهیلات در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که به زودی ابلاغ خواهد شد.

  وی افزود: در سال گذشته تعداد واحدهای در نظر گرفته شده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در ابتدای امر 10 هزار واحد تولیدی و صنعتی بود، هر چند که در پایان سال بیش از 18 هزار واحد تولیدی تسهیلات دریافت کردند. در همین راستا قرار بر این است که در طرح رونق تولید در سال 1397 در ابتدای امر تعداد واحدها به 12 هزار مورد افزایش یابد.

  گفتنی است پرونده طرح رونق تولید در سال 1396 با پرداخت اعتباری معادل 18 هزار میلیارد و 864 میلیون تومان به 27 هزار و 938 واحد تولیدی، بسته شد. در حال حاضر نیز طرح رونق تولید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده و در انتظار تصویب میزان تسهیلات مورد نظر و تعیین تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی جهت ابلاغ است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو