عصر بازار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران :

سکه ۱۰۰هزار تومان حباب دارد

داد و ستد انواع سکه به صفر رسید

عصر اعتبار- رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از حباب ۱۰۰ هزار تومانی در قیمت سکه خبر داد و گفت: سکه باید به قیمت یک ماه گذشته خود بازگردد چرا که نرخ فعلی غیرمنطقی است.

سکه ۱۰۰هزار تومان حباب دارد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد آنلاین، ابراهیم محمدولی  با تاکید بر این‌که نوسانات فعلی بازار سکه بسیار متاثر از اقدامات بانک مرکزی است، اظهار کرد: بانک مرکزی باید به تعهدات خود در این زمینه عمل می‌کرد چراکه در حال حاضر متوقف شدن پیش فروش، خود از دلایل جهش ناگهانی قیمت است.

  وی افزود: بانک مرکزی باید برای اعمال سیاست‌های خود برنامه‌ریزی دقیقی انجام می‌داد اما در شرایط فعلی اقدامات این بانک ثبات نداشته و تنش‌های بازار را تشدید کرده است.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران یکی از دیگر از دلایل افزایش قیمت را خروج آمریکا از برجام دانست و تصریح کرد: در این شرایط عرضه و تقاضا نظم مشخصی نداشته و با توجه به نوسانات، تمایل مردم به انجام معاملات کاهش یافته است.

  محمدولی با بیان این‌که دادو ستد سکه در حال حاضر به صفر رسیده است، خاطرنشان کرد: ادامه دار شدن روند فعلی در سرمایه‌گذاری تاثیر منفی می‌گذارد و مردم چنین ریسکی را نمی‌پذیرند.

  وی درباره چشم‌انداز این بازار در روزهای آینده گفت: امیدواریم روند افزایش قیمت سکه متوقف شود چراکه در غیر این صورت بازار به رکود خواهد رفت.

  محمدولی اضافه کرد: با کنترل وضعیت اقتصادی از سوی دولت، باید انتظار کاهش قیمت سکه را داشته باشیم اما زمان آن هنوز مشخص نیست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو