عصر بازار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

قیمت‌ها در بازار صوری است

پیش‌بینی بازار طلا پایان اردیبهشت

عصر اعتبار- رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلا در بازار در سال جدید نوسان زیادی داشته و بازار سکه در حال حاضر از ثبات برخوردار نیست.

قیمت‌ها در بازار صوری است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، آیت محمدولی درباره وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: بازار سکه با اعلام نرخ 4200 تومانی دلار  نیاز به زمان برای تعدیل قیمت‌ها داشت اما در این میان با مطرح شدن بحث خروج آمریکا از برجام نوسانات بازار تشدید شد به نحوی که در یک ماه گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را در قیمت سکه و طلا شاهد بودیم.

  وی افزود: بازاری که هر مثقال طلا در آن طی یکی دو ماه گذشته حدود 100 هزار تومان نوسان دارد، بازار باثباتی نیست و برای تحلیل بازار باید تا آخر اردیبهشت ماه صبر کرد.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه، بورس های معتبر دنیا روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است، اظهار داشت: قیمت‌ها در بازار صوری است اما قیمت طلا به گرمی 200 هزار تومان رسیده و مقایسه قیمت نسبت به هفته گذشته که گرمی 180 هزار تا 190 هزار تومان بود نشان می‌دهد که نوسان در بازار در حال حاضر زیاد است.

  وی با بیان اینکه در بازار سکه و طلا دو قیمت واقعی و کاذب داریم، گفت: قیمت کاذب به تصمیمات سیاست‌گذاران اقتصادی مانند بحث عرضه در بازار باز می‌گردد که اگر عرضه به صورت مناسب صورت گیرد حبابی که در سکه شاهد هستیم به حداقل می‌رسد.

  محمدولی خاطرنشان کرد: با توجه به فراز و نشیب‌هایی که در اقتصاد دنیا به ویژه ایران شاهد بودیم، مردم به خرید سکه و طلا روی آورده‌اند که دولت باید این تقاضا را رصد کند و از طریق بانک مرکزی سیاست جمع‌آوری پول در بازار را مدیریت کند.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که قیمت پایه طلا در دنیا رو به افزایش است اما با مدیریت و سیاست‌گذاری مناسب می‌توان ثبات را در قیمت سکه در بازار شاهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو