عصر بازارمدیران خودرو

تقاضای ایتالیا برای بخشش بدهی ۲۵۰ میلیارد یورویی این کشور

عصر اعتبار-طبق جزئیات افشا شده طرح ائتلاف احزاب پیروز در انتخابات ایتالیا، جنبش ۵ ستاره و حزب راست گرای " لیگ" در نظر دارند از بانک مرکزی اروپا بخواهند بدهی ۲۵۰ میلیارد یوروئی ایتالیا را ببخشد.

تقاضای ایتالیا برای بخشش بدهی ۲۵۰ میلیارد یورویی این کشور
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این اسناد 39 صفحه‌ای که توسط " هافینگتن پست" منتشر شده است هم چنین خواستار مذاکره مجدد بر سر سهم ایتالیا از بودجه اتحادیه اروپا، پایان دادن به تحریم‌های روسیه، تغییر در قوانین مزایای بازنشستگی و افزایش سن بازنشستگی شده است. پیشنهادات جدید هشداری جدی به بازارهای مالی در خصوص روندهای قضائی و اقتصادی اتحادیه اروپا محسوب می شود که به کشورها اجازه می‌دهد منطقه یورو را ترک کنند. 

  جنبش 5 ستاره و حزب لیگ در واکنش به انتشار این اسناد، آن را نسخه‌ای قدیمی خواندند که تاکنون تغییرات زیادی کرده است. این دو جریان سیاسی با هدف خروج از بن بست سیاسی 10 هفته ای پس از انتخابات مجلس در چهارم مارس، مذاکرات فشرده ای با یکدیگر برای تشکیل دولت ائتلافی داشته‌اند.

  انتشار این اسناد می‌تواند نگرانی‌های زیادی در بروکسل و فرانکفورت- مقر بانک مرکزی اروپا- ایجاد کند. این دو جریان سیاسی ایتالیایی به منظور کمک به کاهش بدهی ایتالیا که معادل 130 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور و دومین بدهی بالا در بین اعضای منطقه یورو پس از یونان محسوب می‌شود، از بانک مرکزی اروپا خواهند خواست 250 میلیارد یورو از بدهی این کشور را ببخشد. در صورت قبول چنین پیشنهادی، 10 درصد از نسبت بدهی ایتالیا کاسته خواهد شد.

  هر دو حزب دارای سوابق ضداروپائی هستند و با وجود آن که جنبش 5 ستاره از مواضع خود تا حد زیادی عقب نشینی کرده است، اما حزب لیگ کماکان مصمم به برگزاری رفراندوم ترک منطقه یورو در سریع ترین زمان ممکن است. این دو حزب در بیانیه مشترکی که ساعتی پس از انتشار اسناد فاش شده صادر کردند اعلام کردند به دنبال تغییر در قوانین مالی منطقه یورو به کمک شرکای ایتالیا هستند.

  در این سند هم چنین از برنامه این دو حزب برای مقابله با پناهجویان و توزیع سریع و خودکار آن ها در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پرده برداری شده است. این سند همچنین روسیه را شریک استراتژیک اتحادیه اروپا خوانده است و خواهان پایان دادن به تحریم های اقتصادی این کشور شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو