عصر بازار

بانک‌های هندی برای پایان همکاری با ایران ضرب‌العجل تعیین کردند

عصر اعتبار- ۲ بانک بزرگ هند برای پایان تراکنش صادرکنندگان این کشور با ایران تا ششم ماه اوت ضرب العجل تعیین کردند.

بانک‌های هندی برای پایان همکاری با ایران ضرب‌العجل تعیین کردند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، 2 بانک هندی از صادرکنندگان این کشور خواست که تراکنش های مالی خود را با ایران تا ماه اوت پایان دهند. این اقدام در راستای پاسخ به دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران است.

  در همین حال فدراسیون سازمان صادرکنندگان هند به 2 بانک «ایندوس ایند» و «یو سی او» که امور صادرات به ایران را تسهیل می بخشند اعلام کرد که ششم ماه اوت به عنوان ضرب العجل برای پایان دادن به معاملات خود با ایران است.

  بر همین اساس بانک های «ایندوس ایند» و «یو سی او» در حال ابلاغ این دستور به صادرکنندگان هندی برای پایان دادن به تجارت با ایران هستند. البته از سال 2012 میلادی به بعد با ایجاد یک ساز و کار برای دور زدن محدودیت های اعمال شده از سوی آمریکا، عمدتا صادرکنندگان هندی پرداخت های خود برای صادرات به ایران را به روپیه دریافت می کنند. همچین بخشی از پرداخت های نفتی هند به ایران به صورت روپیه از طریق بانک یو سی او هند انجام می گرفت.

  به گفته برخی از صادرکنندگان هندی، این موضوع امنیت پرداخت های آنها را تهدید می کند و پرداخت ها معمولا برای سفارش صادرات به ایران بین یک ماه تا 45 روز زمان می برد. صادرکنندگان هندی پرداخت های خود را از طریق پول نفت ایران که به روپیه در نزد بانک یو سی او است، دریافت می کنند. بانک یو سی او اعلام کرد پرداخت ها مشروط به کافی بودن موجودی ایران در حساب بانکی خود است. به گفته مقامات بانک یو سی او هند، ایران 18 میلیارد روپیه در حساب خود در نزد این بانک داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو