عصر بازار

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد:

پرداخت بیش از ۴۸ میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه

عصر اعتبار- رئیس کل بیمه مرکزی،گزارش آمار (اولیه) عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.

پرداخت بیش از ۴۸ میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»،  دکتر همتی با اعلام این خبر گفت: مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه در سال 96 به ترتیب در حدود335,9 و 2/211 هزار میلیارد ریال است.

  همچنین رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی (نسبت به سال گذشته) به ترتیب 1/21 و 4/16 درصد است.

  رئیس کل بیمه مرکزی افزود: نسبت خسارت بازار با 5/2 واحد کاهش (در مقایسه با سال قبل) به 9/62 درصد رسیده است و در حدود 61 میلیون بیمه نامه صادر و حدود 1/48 میلیون فقره خسارت پرداخت شده است.

  وی از افزایش تعداد بیمه نامه ‌های صادره و تعداد موارد خسارت پرداختی خبر داد و گفت: این تعداد به ترتیب 9/11 درصد و 1/51 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است و سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه به ترتیب 8/67 درصد و 8/58 درصد است.

  دکتر همتی در خصوص سهم رشته هایی که از پرتفوی بالایی در صنعت بیمه برخوردارند گفت: سهم 3 رشته بیمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگی به ترتیب 4/37، 3/23 و 4/14 درصد از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است. همچنین سهم بیمه های غیراجباری (کل رشته های بیمه به جز شخص ثالث و حوادث راننده) از حق بیمه تولیدی بازار بیمه به 5/57 درصد رسید.

  رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تعداد 9 شرکت‌ بیمه ایران، آسیا، دانا، دی، البرز، پارسیان پاسارگاد، معلم و کوثر (هر یک دارای سهم بالاتر از 3 درصد)، در مجموع 81 درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده اند و 19 درصد باقی مانده بین 20 شرکت دیگر توزیع شده است.

  وی همچنین با اشاره به بهبود شاخص هرفیندال گفت: انحصار بازار بیمه بر اساس شاخص هرفیندال- هیرشمن معادل 1404 واحد است که در مقایسه با سال قبل 362 واحد (معادل 5/20 درصد) کمتر شده و بهبود یافته است.

  رئیس شورای عالی بیمه در پایان گفت: شاخص حق بیمه سرانه طی این سال به حدود 2/4 میلیون ریال می رسد که در مقایسه با سال گذشته 4/18 درصد رشد داشته است و پیش بینی می شود شاخص ضریب نفوذ بیمه در سال 1396 حداقل به 3/2 درصد برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو